چگونه وزن جنین را بالا ببریم؟

مراقبت از کودکی که به دنیا آمده ، راحت است مراقبت از جنینی است که هنوز در شکم مادر است.وقتی باردار می شوید باید تغذیه سالمی داشته باشید تا بتوانید مواد مغذی سالم را دریافت کنید و فرزند سالمی داشته باشید.اگر پزشک شما تشخیص داده است که جنین وزن کمی دارد، مراحلی وجود دارد که با رعایت کردن آنها می توانید وزن جنین خود را افزایش دهید.

مرحله 1:حفظ رژیمی متعادل و سالم
میوه ها و سبزیجات تازه ، پروتئین ، غلات کامل و کربوهیدرات های سالم ، انتخاب های خوبی برای شما و جنین می باشد.خوردن سه تا چهار وعده جامد ، داشتن وزن سالم را هم برای شما و هم برای جنین فراهم می کند.از غذاهای چربی و سرخ شده و غذاهایی با کلسترول بالا و غذاهای کنسروی دوری کنید.

مرحله 2:زمان استراحت کافی
شب ها کامل بخوابید و در طی روز هر موقع که احساس خستگی کردید ، دراز بکشید و استراحت کنید.استراحت کردن باعث می شود انرژی کافی داشته باشید

مرحله 3:مصرف مکمل ها در دوران بارداری
اگر پزشک تان ویتامین های بارداری را برای شما تجویز کرده ، حتما مصرف کنید.مصرف این مکمل ها باعث می شوند تا مواد مغذی بیشتری وارد بدن شما شده و در نتیجه بارداری سالمی داشته باشید.

مرحله 4:کاهش استرس و اضطراب
وقتی دچار استرس یا اضطراب می شوید ، ممکن است یا پرخوری کنید یا اصلا غذا نخورید .به هر حال در هنگام استرس ، فرد نمی تواند به خوبی از خودش مراقبت کند.این نتایج بر شما و کودک شما تاثیر می گذارد.حفظ آرامش و کنترل استرس برای داشتن یک بارداری سالم ضروری می باشد.

مرحله 5:خودداری از مصرف الکل ، کافئین ، تنباکو و انواع داروها
این مواد می توانند تاثیرات خطرناکی بر سلامت شما و فرزندتان داشته باشند.

منبع :.livestrong.com

در قسمت تغذیه بارداری مطالب بیشتری را در مورد تغذیه بارداری برای شما فراهم کرده ایم که می توانید مطالعه فرمایید.

مطالب پیشنهادی سایت نمونه ها :
مواد مغذی در بارداری
اسفناج در طول بارداری :خواص و مضرات آن
5 مزیت جالب خوردن گوشت اردک در طول بارداری
آب نارگیل در طول بارداری
مزیت های جالب خوردن نان در بارداری
One thought on “چگونه وزن جنین را بالا ببریم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]