فواید کره برای کودکان

فواید کره برای کودکان

آیا در مورد سلامت بچه ها نگران هستید؟ آیا می خواهید در رژیم بچه ها از کره استفاده کنید؟ آیا دوست دارید خودتان در خانه کره سالمی را برای بچه ها درست کنید؟
اگر این سوالات در ذهن شماست از شما دعوت می کنیم تا مقاله ما را تا انتها بخوانید:

اگر کره در حد اعتدال خورده شود، غذایی مغذی و بسیار مفید برای بچه ها محسوب می شود. در حقیقت، اکثر بچه ها عاشق کره می باشند.

مزیت های کره برای بچه ها :
نسل هاست کره به خاطر مزیت های فراوانی که دارد بسیار مشهور می باشد. بررسی های علمی جدید حاکی از آن است که کره برای کودکان بسیار مفید می باشد. برخی از این مزیت ها عبارتند از :

1-غنی از مواد مغذی:
کره یک منبع عالی از ویتامین های قابل حل در آب مانند ویتامین A،D و E و K می باشد. بله کره پر از چربی می باشد. اما برای جذب مواد مغذی کره، چربی لازم می باشد، مخصوصا ویتامین های قابل حل در آب. بدون چربی کودک شما نمی تواند هیچ گونه ماده مغذی را از غذاهایی که می خورد دریافت می کند.

2- سرشار از املاح معدنی :
کره حاوی انواع املاح معدنی مانند منگنز، روی، مس، سلنیوم و کروم می باشد.
املاح معدنی به عنوان آنتی اکسیدان های اثربخش محسوب می شوند و شما را از عفونت های مضر حفظ می کنند.

3-بهبود گوارش:
کره حاوی موادی می باشد که به هضم غذا و در نتیجه بهبود گوارش کمک می کند.

4- یک منبع عالی از کلسترول سالم :
کره یک منبع عالی از کلسترول سالم محسوب می شود. کلسترول سالم برای رشد کودک ضروری می باشد. کلسترول از بدن در مقابل بیماری های قلبی ، یماری های ذهنی و حتی سرطان محافظت می کند.

5- کمک به رشد مغز:
کره حاوی اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 می باشد که همین چربی ها در ماهی ها هم یافت می شود. اسیدهای چرب امگا 3 به رشد مغز کمک فراوانی می کنند. همانطور که کودک رشد می کند، باید به طور منظم این چربی ها را دریافت کند. بنابراین، حتما کره را در رژیم غذایی کودک بگنجانید.

6- یک غذای عالی برای رشد جسمانی کودکان:
کره پر از پروتئین می باشد ، یک ماده مغذی و ضوروری که برای رشد کودکان ضروری می باشد. پروتئین باعث تقویت عضلات بدن می شود که مغز هم یکی از آنهاست.

7- تقویت سیستم ایمنی بدن:
کره منبع عالی آنتی اکسیدان ها محسوب می شود. آنتی اکسیدان ها از آسیب DNA جلوگیری می کنند و در نتیجه موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند.

کره خانگی بهتر است یا کره بسته بندی شده؟
بهترین کره برای بچه ها کره خانگی می باشد. پاستوریزه کرن تقریبا اکثر مواد مغذی موجود در کره را از بین می برد. اما کره طبیعی یا ارگانیک حاوی تمام مواد مغذی می باشد که به آنها اشاره کردیم.

طرز تهیه کره خانگی برای بچه ها :
آیا تا به حال به این فکر کرده اید که کره را خودتان تهیه کنید. شاید با خودتان بگویید چگونه؟ خوب پس این مراحل را مرحله به مرحله ادامه دهید تا یکی از بهترین کره های خانگی را آماده کنیم.

مواد لازم:
ظرف شیشه ای در دار
خامه سنگین ارگانیک

طرز تهیه:
شیشه را بردارید و تا نصف آن خامه بریزید. در آن را محکم ببندید و خوب تکان دهید.
شاید چند دقیقه بعد متوجه چسبناک شدن آن شوید. حالا می توانید در شیشه را باز کنید تا خامه زده شده را مشاهده کنید.
حالا دوباره در شیشه را بگذارید و شیشه را تکان دهید. اکنون می توانید کره و شیر کره را مشاهده کنید.
این ترکیب را از صافی رد کنید و کره را با آب به حالت خمیر دربیاورید.
به مدت سه ساعت کره را در یخچال بگذارید. حالا کره خوشمزه شما آماده است.

به همین راحتی.

منبع : momjunction.com
]