7 راز برای ازدواج شاد:طبق گفته کارشناسان

7 راز برای ازدواج شاد:طبق گفته کارشناسان

همه داستان ها با این جمله تمام می شوند: “و آنها با شادی کنار هم به زندگی ادامه دادند.” کودکان عاشق شنیدن داستان های اسرار آمیز در مورد عشق و ماجرا هستند، اما هر چقدر که بزرگتر می شویم، فکر می کنیم که این داستان ها فقط در کتاب ها و فیلم ها وجود دارد.
در اینجا هفت راز را با شما در میان می گذاریم که طبق گفته کارشناسان می توانید ازدواج خود را شاد نگه دارید:

1. برای مدت بیشتری در خانه بمانید:
یکی از بهترین روش ها برای حفظ ادواجی شاد این است که زمان بیشتری را کنار هم سپری کنید. تحقیقات نشان داده اند که زوجین زمانی که کنار هم هستند، دو برابر بیشتر از زمانی که کنار هم نیستند، شادتر هستند. برای همین، حتی می توانید وقتی بچه هایتان خوابیدند، کنار هم بنشینید و به مدت بیشتری باهم صحبت کنید.

2. یاد بگیرید تا عاشق طرز فکر یکدیگر شوید:
شما نمی توانید همسر خود را تغییر بدهید، برای همین به او عشق بورزید. تنها روشی که می توانید واقعا شاد باشید این است که اشتباهات یکدیگر را بپذیرید و سعی کنید هر روز بهتر باشید. دکتر پائول شوئنفلد، کارشناس ازدواج می گوید که وقتی همسر خود را همانطوری که هست می پذیرید، می توانید در رابطه خود شاد باشید. او می گوید:” شما با همتای خود ازدواج نکرده اید!”. اگر چنین بو تا به حال طلاق گرفته بودید.
اگر کاملا شبیه هم بودید، مطمئن باشید خیلی زود از یکدیگر خسته می شدید و دیگر نمی توانستید به زندگی در کنار هم ادامه بدهید.
پس همسرتان را همانطوری که است بپذیرید.

3. بین روال ها و آیین های خود تفاوت قائل شوید:
بین روال ها و آیین های زندگی تفاوت زیادی وجود دارد. روال و آیین زندگی هر دو در هر روز از زندگی اتفاق می افتند. برای مثال، خوردن شام یک روال است، اما اگر از همسر در هنگام خوردن شام از همسر خود بپرسید که روزش را چگونه سپری کرده است، این می شود آیین.
دکتر جان گاتمن می گوید که ازدواج چیزی بیشتر از پرورش و بزرگ کردن کودک است. ازدواج دارای یک بعد معنوی می باشد که باید برای خلق زندگی کارهایی را انجام داد، باید فرهنگی غنی از آیین ها داشت، باید اهدافی داشت که شما را به هم پیوند بزند.
آیین ها وارد زندگی خود کنید.

4. با یکدیگر عشق بازی کنید:
شاید با خود فکر کنید:”چرا عشق بازی؟ دیگر حوصله آن را نداریم.” واقعا چرا دیگر از عشق بازی لذت نمی برید؟ برای شاد نگه داشتن ازدواج خود کافیست گاهی یک بوسه از گونه های همسر خود بردارید تا چهره شاد او را در همان لحظه ببینید.

5. برای رابطه خود یک بیانیه ماموریت درست کنید:
بیانیه ماموریت فقط برای شغل شما نیست. الن هارتسون، کارشناس ازدواج می گوید که درست کردن بیانیه ماموریت به شما کمک می کند تا واقعا بر آن چیزی که مهم است تمرکز کنید.
او از زوجین می پرسد:” شاید اگر در مورد این وقت داشته باشید که به استراتژی ها و اهداف سازمان خود فکر کنید، پس حتما به این هم وقت دارید که به استراتژی ها و اهداف در ازدواج خود نیز فکر کنید.”

6. ریشه مشکلات را بیابید:
کارشناسان می گویند:” عواطف ریشه همه مشکلات زناشویی است”. وقتی بحثی را شروع می کنید، یک لحظه به عقب برگردید و از همسرتان بپرسید چه احساسی دارد و چرا این احساس را دارد. این کار به شما کمک می کند تا ریشه مشکلات را پیدا کنید.

7. کارهایی انجام دهید که همسرتان دوست دارد:
بعد از یک روز خسته کننده، شانه های او را ماساژ دهید. وقتی در بیرون از خانه هستید، دست های او را بگیرید. شانتی فیلد هان کارشناس می گوید: ساده ترین کارها هم می تواند به رابطه شما قدرت بدهد. این کارها تاثیرات فوق العاده ای دارند. اگر تلاش کنید تا کارهای کوچکی را برای خوشحالی همسرتان انجام دهید، دیگر لازم نیست کاری انجام دهید.

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]