مراقبت از موها

7 ترفند دوش گرفتن برای مراقبت از موها

7 ترفند دوش گرفتن برای مراقبت از موها

در اینجا به 7 ترفند دوش گرفتن برای مراقبت از موها اشاره می کنیم که حتما برایتان جالب هستند. این ترفندها به شما کمک خواهند کرد تا موهایی درخشان و سالم داشته باشید. حتما مقاله ما را تا انتها بخوانید:

ترفند اول دوش گرفتن برای مراقبت از موها : موهای تان را به شکل صحیحی شامپو کنید
معمولا، افراد فقط طول موهای خود را شامپو می کنند و از پوست سر و ریشه موها غفلت می کنند. از شستشوی بیش از حد موها نیز خودداری کنید، چون شستشوی بیش از حد موها باعث خشکی موها می شود.

ترفند دوم دوش گرفتن برای مراقبت از موها : از آب داغ پرهیز کنید
در حالیکه حمام آب گرم باعث جوان سازی پوست می شود، اما آب داغ می تواند باعث چرب شدن موهای تان شود. همیشه موهای خود را با آب ولرم بشورید.

ترفند سوم دوش گرفتن برای مراقبت از موها : به طور صحیح شانه کنید
خیلی از افراد نمی دانند که موهای خود را چگونه و به طور صحیحی شانه کنند. یکی از ترفندهای مراقبت از مو این است که موهای خود را به هیچ وجه زیر دوش آب شانه نکنید، چون باعث آسیب رساندن به انتها و ریشه موها می شود. همیشه موهای تان را بعد از اینکه کاملا خشک کردید شانه کنید.

ترفند چهارم دوش گرفتن برای مراقبت از موها : زیاد شامپو نزنید
یکی از روش هایی که به موهای خود آسیب می رسانید، شامپو زدن بیش از حد است. تنها به حد نیازتان شامپو بزنید. شامپوی بیش از حد باعث خشکی موها می شود. برای داشتن موهای سالم، دوبار در هفته شامپو زدن کافیست.

ترفند پنجم دوش گرفتن برای مراقبت از موها : مدت زمان حمام کردنتان کوتاه باشد
حمام کردن طولانی مدت به جای اینکه برای سلامتی موهایتان خوب باشد، می تواند مضر هم باشد. پس مدت زمان دوش گرفتن خود را به حداقل برسانید. کارشناسان توصیه می کنند که دوش گرفتن اگر بیش تر از دقیقه طول بکشد، معمولا باعث چربی موها می شود. به خاطر خودتان هم که شده کمتر در حمام بمانید.

ترفند ششم دوش گرفتن برای مراقبت از موها : نرم سازی موها
آیا نرم کننده را به موهای خو می زنید و 5 دقیقه زیر آب می مانید؟ خوب اگر جواب تان بله است، بدترین کار را با موهای خود می کنید. نرم کننده ها معمولا تاثیر فوری بر روی موها می گذارند و وقتی نرم کننده را زیر دوش استفاده می کنید، نمیتواند به موهایتان نفوذ کند و هیچ تاثیری ندارد. بهترین روش برای استفاده از نرم کننده این است که نرم کننده را قبل از شامپو زدن به موهای خود استفاده کنید. می توانید به نرم کننده خود کمی روغن نارگیل یا روغن زیتون نیز اضافه کنید تا تاثیر نرم کنندگی آن بیشتر شود.

ترفند هفتم دوش گرفتن برای مراقبت از موها : نحوه خشک کردن موها
یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در مورد موها انجام می دهیم این می باشد که موقع خشک کردن آنها را به هم می مالیم. وقتی موها را به هم می مالید، در واقع به ریشه و انتهای آنها آسیب وارد می کنید. بهترین راه این است که روی موهایتان حوله قرار دهید تا خودش خشک شود. شاید خشک کردن با حوله و به این صورت کمی طولانی تر باشد، اما باعث سلامتی موهای تان می شود.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
روش رنگ کردن مو با آبلیمو
چهر ترکیب خانگی برای تقویت موها
اصول فر کردن موها با سه روش ساده
اشتباهات در طرز رنگ کردن موها
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]