6 درمان خانگی برای گرفتگی بینی در بزرگسالان

6 درمان خانگی برای گرفتگی بینی در بزرگسالان

وقتی دچار گرفتگی بینی می شوید، ممکن است نفس کشیدن برای شما سخت شود. در اینجا راه حل هایی را برای شما ارائه می دهیم که می توانید گرفتگی بینی خود را درمان کنید.

1. درمان خانگی گرفتگی بینی با استفاده از مرطوب کننده:
اگر به دنبال درمان گرفتگی بینی هستید، نباید استفاده از مرطوب کننده را نادیده بگیرید. استفاده از مرطوب کننده، روشی آسان برای راحت شدن از گرفتگی بینی است. دستگاه مرطوب کننده، رطوبت هوای اتاق را با تبدیل آب به هوا افزایش می دهد. اگر در هنگام خواب با گرفتگی بینی مواجه می شوید، توصیه می شود از دستگاه مرطوب کننده استفاده کنید.

2. دوش گرفتن
درمان گرفتگی بینی ساده به نظر می رسد، اما اثربخش است. خیلی از افرادی که دچار گرفتگی بینی هستند، اظهار می کنند که با گرفتن دوش آب گرم، گرفتگی بینی آنها درمان می شود. دوش آب گرم می تواند نفس کشیدن را برای شما راحت تر کند.
اگر علاقه ای به دوش گرفتن ندارید، می توانید ظرفی را پر از آب کنید و بجوشانید که یکی از بهترین جایگزین ها برای حمام آب گرم است. بعد از اینکه آب کاملا جوشید، یک حوله روی سرتان بکشید و در معرض بخار آب جوش قرار بگیرید، یادتان باشد که شعله گاز را خاموش کنید. البته باید مواظب باشید که صورتتان نسوزد.

3. مایعات بنوشید
وقتی بیمار می شوید، سرفه می کنید و یا دچار گرفتگی بینی می شوید، باید به بدن خود آبرسانی کنید. می توانید مایعات فراوان از جمله آب، آبمیوه و یا نوشیدنی های دیگر بنوشید. این مایعات در نازک سازی مخاط بینی بسیار اثربخش می باشند. اگر دچار گرفتگی گلو می باشید که به وسیله گرفتگی بینی به وجود آمده است، نوشیدن سوپ داغ و یا چای گرم برای تسکین درد گلو توصیه می شود.

4. درمان های خانگی برای گرفتگی بینی با استفاده از کمپرس گرم
کمپرس گرم نیز یکی از درمان های خانگی برای گرفتگی بینی محسوب می شود. گرمای کمپرس می تواند باعث تسکین درد شود. همچنین، التهاب سوراخ بینی را کاهش می دهد. برای به دست آوردن نتایج بهتر، باید چندین بار در روز و به مدت چند روز از کمپرس گرم استفاده کنید.

دستورالعمل تهیه کمپرس آب گرم به صورت زیر است:
– آب گرم را در یک ظرف بزرگی بریزید.
– حوله ای را داخل آب گرم بریزید.
– حوله را محکم بفشارید تا آب اضافی آن گرفته شود.
– حوله را روی پیشانی و بینی خود قرار دهید.
-بگذارید به مدت چند دقیقه بماند.
– برای به دست آوردن نتایج بهتر، چندین بار این روش را تکرار کنید.

5. ماساژ
یکی از بهترین درمان ها برای گرفتگی بینی، ماساژ است. می توانید به صورت زیر از ماساژ برای درمان گرفتگی بینی استفاده کنید.
– انگشت شست خود را روی گونه هایتان قرار دهید.
-به آرامی و به حالت دورانی ماساژ این قسمت را ماساژ دهید.
– به مدت 20 الی 30 ثانیه ماساژ دهید و سپس استراحت کنید.
– آن را دوباره تکرار کنید.

6. سوپ مرغ
سوپ مرغ یکی از درمان های قدیمی برای سرما خردگی محسوب می شود. اگر چه سوپ مرغ، سرماخوردگی را به طور کامل درمان نمی کند، اما می تواند علائم این بیماری را تا دودی کاهش دهد، مخصوصا گرفتگی بینی. گوشت مرغ یکی از غذاهای سالمی است که به راحتی قابل هضم است و دارای مواد مغذی بسیاری می باشد. سوپ مرغ به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و دفاع طبیعی بدن را افزایش می دهد. به طور معمول، افرادی که به طور منظم گوشت مرغ می خورند، کمتر به بیماری ها مبتلا می شوند.

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]