6 عادت سالم برای کمک به کاهش وزن

6 عادت سالم برای کمک به کاهش وزن

خیلی وقت ها موفقیت یا شکست در برنامه کاهش وزن بستگی به عادت روزانه شما در نحوه غذا خوردن و ورزش کردن دارد.اگر عادت های روزمره سالمی نداشته باشید ، وزن شما دوباره بر خواهد گشت.6 عادت سالم وجود دارد که می توانید با پیروی از آنها وزن خود را کم کنید.اینها فعالیت های ساده ای هستند که به راحتی می توانید وارد زندگی روزمره خود کنید.این هفته یک عادت سالم را وارد زندگی خود کنید و اگر خوب پیش رفت ، هفته بعد دومین عادت را ادامه دهید…

6 عادت سالم برای کمک به کاهش وزن

1-به هر آنچه که می نوشید کاملا دقت کنید

کنترل کالری هایی که از طریق نوشیدنی دریافت می کنید را شروع کنید.بهترین کار این است که به جای هر نوع نوشیدنی فقط آب بخورید .حتی می توانید نوشیدنی های کم کالری را در خانه خودتان درست کنید و مصرف نوشابه و امثال آن را به حداقل برسانید.

2- خوب بخوابید

چه باور کنید و چه باور نکنید ، کیفیت خواب می تواند بر انتخاب نوع غذا در طی روز تاثیر بگذارد.حتی می تواند بر تعداد کالری هایی که از نوشابه یا قهوه در یافت می کنید تاثیر بگذارد.

3- یک برنامه متعادل ورزشی تنظیم کنید

دیگر وقت آن رسیده که برنامه منظمی برای ورزش تدارک ببینید . سعی کنید برنامه ورزشی اتان یکنواخت نباشد مثلا یک روز یوگا روز دیگر شنا ….اگر از رفتن به باشگاه خوشتان نمی اید می توانید سی دی های آموزشی مربوط به ورزش را تهیه کنید و در خانه ورزش کنید.

4-فعالیت های غیر ورزشی خود را افزایش دهید

تمرین و ورزش روزانه بسیار حائز اهمیت می باشد ، اما اگر روزی یک ساعت به باشگاه بروید و بقیه روز را روی صندلی بنشینید یا به مبل تکیه دهید، احتمالا به جای اینکه سالم شوید آسیب جدی به خود وارد می آورید.پس سعی کنید در طی روز فعالیت کنید  ، حتی بد نیست بدانید که بعد از ورزش تا ساعت ها دوبرابر کالری می سوزانید.

5-در هر وعده غذایی 45 گرم فیبر بخورید:
یک رژِیم غذایی با فیبر بالا می تواند دریافت کالری شما را بدون اینکه احساس کمبود کنید، کاهش دهد.در یک مطالعه مشخص شده زنانی که روزانه 30 گرم یا کمتر فیبر دریافت می کنند، ممکن است 5 برابر بیشتر از زنانی که فیبر بیشتری می خورند، دچار افزایش وزن شوند.

فیبر از طریق مکانیسم های زیر موجب کاهش وزن می شود:
سرعت غذا خوردن را کاهش می دهد چون به جویدن احتیاج دارد.
سرعت حرکت غذا در طول مدت گوارش را افزایش می دهد.
هورمون های سیری را بالا می برد.

برای دریافت 25 گرم فیبر در روز مطمئن شوید که 6 وعده یا میان وعده میل می کنید که هر کدام از آنها حدود 4 گرم فیبر را شامل می شود.

در میان وعده های تان از میوه استفاده کنید و آنها را در دسترس تان قرار دهید.به این ترتیب فیبر دریافتی شما بالا می رود.

6-سرعت حرکت تان را کنترل کنید:
قدرت و شدت کارهای روزانه تان را افزایش دهید .از جارو زدن گرفته تا به گردش بردن کودک تان.به عبارتی بهتر است همه کارهای تان را با جنب و جوش بیشتری انجام دهید.

مترجم:سمیه علیمحمدی

مطالب مربوطه:
برای کاهش وزن چقدر پروتئین بخوریم؟
چگونه یک برنامه ورزشی برای کاهش وزن را شروع کنیم؟
بهترین غذاها برای کاهش وزن
عادت های سالم که می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]