غذای ضد التهاب

15 غذای ضد التهاب که حتما باید بخورید

15 غذای ضد التهاب که حتما باید بخورید

چرا باید غذاهای ضد التهاب بیشتری بخورید

التهاب نوعی واکنش سیستم ایمنی بدن شما به تحریک، آسیب و عفونت می باشد. تقریبا می شود گفت که التهاب برای بهبودی شما خوب است. اما این امکان وجود دارد که التهاب مزمن تاثیر منفی بر بدن شما و سلامتی شما داشته باشد.

رژیم ضد التهاب زیر را برای شما پیشنهاد می کنیم تا زندگی سالم تری داشته باشید:

1-مغز بادام یک غذای ضد التهاب
بادام منبع غنی ویتامین ها و منگنز می باشد. آنها منبع خوبی از منیزیم و پروتئین گیاهی می باشند. در بررسی های تحقیقاتی ، خوردن بادام به معنای ریسک کمتر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می باشد.
با اینکه نسبت به دیگر غذاهای ضد التهاب کالری بالایی دارند ، خوردن یک مشت بادام در روز می تواند به کاهش وزن شما هم کمک کند.
بادام و شیر بادام برای نوزادان

2-آواکادو یک غذای ضد التهاب
آواکادو یک منبع عالی منیزیم ، فیبر و پتاسیم و در عین حال حاوی سدیم کم می باشد. خوردن نصف آواکادو در روز باعث می شود ویتامین ث، آ، ب و ث را به راحتی جذب کنید. ترکیب این مواد مغذی و پلی فنول ها که به عنوان آنتی اکسیدان ها عمل می کنند، باعث شده است تا آواکادو را حتما در رژیم ضد التهاب بگنجانید.

حتما بخوانید: چگونه آواکادو به رشد موها کمک می کند
افزودن آواکادو به رژیم غذایی

3-بروکلی یک غذای ضد التهاب
بروکلی یک منبع عالی ویتامین ث، پتاسیم ، کلسیم ، و ویتامین آ می باشد و در عین حال کالری بسیار کمی دارد. بررسی های آسیب شناختی نشان می دهند که خوردن اینگونه سبزیجات باعث کاهش احتمال خطر ابتلا به سرطان می شود.

4-قره قاط یک غذای ضد التهاب
قره قاط حاوی مقدار زیادی از پلی فنول های می باشد که فعالیت آنتی اکسیدان را موجب می شوند و ممکن است به پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی عروقی کمک کند.
بررسی های آزمایشگاهی نشان می دهند که مواد شیمیایی در قره قاط با آهسته کردن رشد سلول ها و کاهش التهاب از سرطان پیشگیری کند.
قره قاط دارای کالری بسیار کم و غنی از ویتامین ث ، ویتامین ای و فیبر می باشد. حتما این میوه بسیار خوشمزه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

5-هویج یک غذای ضد التهاب
هویج حاوی بتاکاروتن می باشد که یک آنتی اکسیدان قدرتمندی می باشد .خوردن هویج خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.
چون هویج دارای کالری بسیار کم می باشد و دارای فیبر بالاست ، می تواند از اضافه وزن نیز جلوگیری کند.

6-لوبیاهای خشک یک غذای ضد التهاب
لوبیاهای خشک مانند لوبیای قرمز ، لوبیاچیتی …منبع ضد التهاب عالی از یک پروتئین گیاهی ، مواد معدنی ، ویتامین کمپلکس ب ، ویتامین K می باشند.آنها حاوی پلی فنول هایی می باشند که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند.تحقیقات نشان می دهند که لوبیاهای خشک ممکن است از ابتلا به برخی بیماری های قلبی دیابت ، فشار خون بالا همچنین کاهش التهاب کمک کنند.

حتما بخوانید : چگونه از لوبیا چیتی برای لاغری استفاده کنیم

7-کلم پیچ یک غذای ضد التهاب
کلم پیچ یک منبع عالی ویتامین K،C و A می باشد و همین طور منبع خوبی از کلسیم ، آهن ، منیزیم ، پتاسیم می باشد و در عین سدیم بسیار کمی دارد. کالری بسیار کمی دارد و فیبر آن ریاد است.

8- روغن زیتون یک غذای ضد التهاب
زیتون ترکیب اصلی رژیم مدیترانه ای محسوب می شود که باعث سلامتی قلب و عمر طولانی می شود.زیتون دارای پلی فنول هایی می باشد که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند تا از سلول های بدن شما محافظت کنند.روغن زیتون به کاهش التهاب کمک می کند، کلسترول زیاد را کاهش می دهد و این امکان وجود دارد که این پلی فنول ها ممکن است از ابتلا به برخی سرطان ها پیشگیری کنند.

حتما بخوانید : رشد سریع مو با روغن زیتون

9-پرتقال یک غذای ضد التهاب
پرتقال منبع عالی ویتامین ث و پتاسیم می باشد . همچنین حاوی فیبر و کلسیم می باشد . پرتقال به سلامتی قلب شما کمک می کند و کارکرد سیستم ایمنی بدن شما را بهبود می بخشد ، و همین طور رگ های خونی را سالم می کند. در یک رژیم ضد التهاب حتما باید پرتقال و آب پرتقال وجود داشته باشد.

10-سالمون یک غذای ضد التهاب
سالمون حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا 3 می باشد (بیشتر از هرنوع ماهی و یا غذای دریایی).تحقیقات نشان می دهند افرادی که جذب بالایی در اسیدهای چرب امگا 3 دارند، کمتر به خشکی چشم مبتلا می شوند و همچنین برای قلب بسیار خوب است ، چون چربی های سالم به کاهش التهاب و حفظ سطح کلسترول کمک می کنند.حداقل دوبار در هفته باید ماهی خورد.

11-اسفناج یک غذای ضد التهاب
اسفناج ، یکی از معروفترین غذاهای ضد التهاب می باشد.اسفناج دارای آهن و ویتامین K می باشد .همچنین دارای کالری بسیار پایین است و به کاهش وزن کمک می کند.

12-توت فرنگی یک غذای ضد التهاب
توت فرنگی بسیار خوشمزه می باشد و برای سلامتی شما هم بسیار مفید می باشد. توت فرنگی دارای کالری کم و فیبر بالا می باشد و حاوی مواد معدنی و ویتامین هایی می باشد که بدن شما به آن احتیاج دارد از جمله ویتامین ث بسیار زیاد. همچنین دارای ویژگی های ضد التهابی می باشند.

13-سیب زمینی شیرین یک غذای ضد التهاب
سیب زمینی شیرین غنی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. دارای ویتامین آ بسیار زیاد و بتا کاروتن می باشد که یک آنتی اکسیدان قدرتمندی محسوب می شود. همچنین دارای کالری پایین و فیبر بالا می باشد ، بنابراین می توان آن را به هر رژیمی افزود.

14-برگ چغندر یک غذای ضد التهاب
برگ چغندر بسیار خوشمزه و زیبا می باشد . برگ چغندر را می توان به رژیم ضد التهاب افزود. چون یک منبع عالی ویتامین K، A ، منبع خوبی از چندین مواد معدنی می باشد و دارای کالری بسیار پایین می باشد. تحقیقات نشان می دهد که برگ چغندر دارای فلاوونوئیدهایی می باشد که به عنوان آنتی اکسیدان می توانند از احتمال التهاب پیشگیری کنند.

15-گردو یک غذای ضد التهاب
گردو ، منبع عالی چربی سالم ، پروتئین ، ویتامین E و مواد معدنی می باشد. همچنین دارای اسیدهای چرب امگا 3 می باشد که برای سلامتی قلب شما خوب می باشد. خوردن یک مشت کوچک گردو می تواند شما را سیر نگه دارد که باعث کاهش وزن شما می شود.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها
2 thoughts on “15 غذای ضد التهاب که حتما باید بخورید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]