گوشت اردک در طول بارداری

5 مزیت جالب خوردن گوشت اردک در طول بارداری

5 مزیت خوردن گوشت اردک در طول بارداری

آیا به خوردن گوشت اردک میل شدید دارید؟ آیا می خواهید مطمئن شوید که کودک شما به هیچ نوع نقص هنگام تولد دچار نخواهد بود؟ پس با ما همراه باشید …
بارداری مرحله مهمی می باشد و باید مواظب هر آنچه می خورید باشید.

برخی از مزیت های خوردن گوشت اردک در طول بارداری :

1- گوشت اردک در طول بارداری مقدار پروتئین لازم را برای بدن فراهم می کند
گوشت اردک ، جذب پروتئین را در طول بارداری افزایش می دهد و همچنین همه اسید آمینوهای لازم را که برای بدنتان لازم دارید را فراهم می کند. هر 2.5 اونس گوشت اردک تقریبا 18گرم پروتئین دارد. جذب کافی پروتئین در طول بارداری به شما کمک می کند تا در طول بارداری از بیماری ها در امان بمانید، بافت های سالم تری داشته باشید و جنین نیز از هر لحاظ سالام بماند.

2-گوشت اردک در طول بارداری موجب بهبود متابولیسم سلولی می شود
گوشت اردک منبع عالی روی محسوب می شود. هر 3.5 اونس گوشت اردک دارای 9 میلی گرم روی می باشد که تقریبا 24 درصد روی مورد نیاز زنان را تامین می کند. روی نقش مهمی در کارکرد آنزیم هایی که برای سلامتی مهم هستند بازی می کنند همچنین موجب بهبود متابولیسم سلولی نیز می شود. روی سیستم ایمنی بدن شما را در طول بارداری تقویت می کند.

3- گوشت اردک در طول بارداری به کارکرد تیروئید کمک می کند
گوشت اردک حاوی مقدار زیادی سلنیوم می باشد. هر 3.5 اونس گوشت اردک دارای 14 میکروگرم سلنیوم می باشد که تقریبا 25% سلنیوم مورد نیاز بدن را فراهم می کند. سلنیوم نقش مهمی در کارکرد آنزیم های بدن بازی می کند. سلنیوم از مشکلات مربوط به بیماری های تیروئید در بارداری پیشگیری می کند.

4- گوشت اردک در طول بارداری به تقویت سیستم عصبی کمک می کند
گوشت اردک حاوی مقدار زیادی ویتامین B5و B12 می باشد. هر دو ویتامین ، کارکرد سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند. ویتامین B5به تولید مواد شیمیایی کمک می کند که نقش مهمی در سیگنال های عصبی بازی می کند. ویتامین B12 محافظ خوبی در برابر پیشگیری از نقص هنگام تولد می باشد.

5- گوشت اردک در طول بارداری تعداد هموگلوبین را افزایش می دهد
برای سلامتی جنین ، بدن شما به تعداد هموگلوبین های بیشتری نیاز دارد. گوشت اردک غنی از آهن می باشد که به تولید هموگلوبین کمک می کند. بنابراین مصرف گوشت اردک در طول بارداری از احتمال ابتلا به کمخونی پیشگیری می کند.

نکات لازم:
گوشت اردک باید خیلی خوب پخته شود. اگر گوشت نپخته مصرف شود ، منجر به آسیب های جدی به جنین می شود، چون حاوی باکتری های مضر می باشد. می توانید قبل از مصرف گوشت اردک با پزشک خود مشورت کنید.

نکته دیگری که باید یادآوری کنیم این می باشد که گوشت اردک حلال است.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها :
خوردن کاهو در دوران بارداری
خوردن شلغم در دوران بارداری
آیا در دوران بارداری می توانیم ماهی هالیبوت بخوریم
زعفران در طول بارداری

7 مزیت خوردن بادمجان در طول بارداری
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]