مصرف ماهی در دوران شیردهی

مصرف ماهی در دوران شیردهی

مصرف ماهی در دوران شیردهی

بیشتر مادران از ما میخواهند در مورد تغذیه در دوران شیردهی هم مطالبی بنویسیم که ما هم تصمیم گرفتیم مطالب این بخش را بیشتر کنیم و امروز در مورد مصرف ماهی در دوران شیردهی صحبت خواهیم کرد:

آیا در طول شیردهی می توانیم ماهی مصرف کنیم؟
بر طبق تحقیقات انجمن محافظت از محیط زیست آمریکا، مادران شیرده باید حتما در دوران شیردهی خود ماهی مصرف کنند. آنها توصیه کردند که مادران شیرده باید هر هفته، 8 الی 10 اونس ماهی مصرف کنند. البته باید ماهی که مصرف می کنند دارای سطوح جیوه بسیار کم باشد. ماهی ها دارای اسیدهای چرب امگا3 می باشند و همچنین غنی از ویتامین D، املاح معدنی مانند آهن، منیزیم، سلنیوم و مس می باشند. پس اگر میخواهید تغذیه سالمی داشته باشید، ماهی را هم به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

یک پژوهش در آمریکا نشان داد که کودکانی که مادران آنها در طول بارداری و شیردهی ماهی مصرف کرده اند، رشد بهتری نسبت به دیگر بچه ها دارند.

عوارض جانبی مصرف ماهی در دوران شیردهی
در حالیکه در دوران شیردهی مصرف ماهی توصیه می شود و از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، اما برخی ماهی ها وجود دارند که دارای جیوه بالایی می باشند و باید در مورد این ماهی ها دقت کنید.
اگر مادری در طول بارداری یا در طول شیردهی ، ماهی دارای جیوه بالا مصرف کند، به طور جدی می تواند بر رشد جنین تاثیر بگذارد.

ماهی هایی که می توانید در طول شیردهی مصرف کنید:
ماهی کاپلین
شاه ماهی
میگو
ماهی سالمون
گوشت صدف
قزل آلای رنگین کمان
ماهی سفید دریاچه
ماهی کولی

این ماهی ها منبع خوب پروتئین محسوب می شوند و دارای چربی اشباع شده پایینی هستند.

ماهی هایی که باید در طول شیردهی از خوردن آنها خودداری کنید:
برخی ماهی ها دارای جیوه بسیار بالایی می باشند که می توانند در دوران شیردهی هم برای شما و هم برای کودک شیرخوار بسیار خطرناک باشد. این ماهی ها عبارتند از :
کوسه، اره ماهی، ماهی تن تازه، ماهی خالمخالی، کاشی ماهی، نیزه ماهی جزو ماهی هایی محسوب می شوند که دارای جیوه بالایی می باشند. توصیه می شود در طول شیردهی از مصرف این ماهی ها جدا خودداری کنید.

تن ماهی کنسروی دارای سطوح جیوه پایینی می باشد ، بنابراین در دوران شیردهی می توانید مصرف کنید.
مصرف ماهی در دوران شیردهی

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
خوردن غذاهای تند در دوران شیردهی
10 غذای ممنوعه در دوران شیردهی
مصرف کافئین در دوران شیردهی
افزایش شیر مادر با رازیانه : آیا حقیقت دارد
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]