ماه هفتم بارداری

ماه هفتم بارداری چی بخوریم

ماه هفتم بارداری چی بخوریم

خوشحالیم که وارد ماه هفتم شده اید و حتما خودتان را آماده می کنید تا هر چه زودتر کودک خود را در آغوش بپیرید. در این ماه غداهایی وجود دارند که باید به مقدار فراوان بخورید و همچنین غذاهایی وجود دارند که باید در این دوره از زندگی خود از آنها اجتناب کنید. سعی کنید تغذیه سالمی داشته باشید و از غذاهایی که برای شما و جنین ضرر دارند، دوری کنید، با این کار رشد سالم جنین خود را تضمین می کنید.

رژیم برای هفتمین ماه بارداری :
در طول سه ماهه سوم بارداری ، باید بیش از گذشته بر رژیم خود و جنین دقت کنید. باید غذاهایی مصرف کنید که بتوانید تا 450 کالری اضافه دریافت کنید.
در اینجا فهرستی از غذاهایی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید در ماه هفتم بارداری مصرف کنید:

1-غذاهای غنی از آهن و پروتئین در ماه هفتم بارداری :
در طول سه ماهه سوم بارداری ، برای پیشگیری از کم خونی ، باید آهن فراوان دریافت کنید. در روز به 27 میلی گرم آهن نیاز دارید. آهن در گوشت قرمز، لوبیاها ، دانه ها و برنج یافت می شود. اسید آمینویی که از خوردن پروتئین دریافت می کنید، به رشد جنین کمک می کند.

2- غذاهای غنی از کلسیم در ماه هفتم بارداری :
کلسیم نه تنها در ماه هفتم ، بلکه در تمام دوران بارداری یکی از ضرورت ها می باشد. در سه ماهه سوم بارداری، حتما باید کلسیم مصرف کنید. کارشناسان توصیه می کنند که حداقل در روز 1000 میلی گرم کلسیم مصرف کنید. محصولات لبنیاتی مانند شیر، ماست، و غذاهایی مانند ماهی سالمون و جو سرشار از کلسیم می باشند .

3-غذاهای غنی از منیزیم در ماه هفتم بارداری :
منیزیم به جذب کلسیم کمک می کند،همچنین به تسکین درد عضلات کمک می کند. باید در روز تقریبا 350 تا 400 میلی گرم منیزیم مصرف کنید. بادام، لوبیای سیاه غنی از منیزیم می باشند.

4-غذاهایی سرشار از اسیدهای چرب در ماه هفتم بارداری :
اسیدهای چرب به رشد مناسب مغز جنین کمک می کنند. کارشناسان توصیه می کنند که در روز 200 میلی گرم اسیدهای چرب مصرف کنید. می توانید در شیر، تخم مرغ و آب میوه های طبیعی ، اسیدهای چرب را دریافت کنید.

5- اسید فولیک در ماه هفتم بارداری :
یکی از ضرورت های هر مادر بارداری قبل و در حین بارداری ، مصرف اسید فولیک می باشد. در طول سه ماهه سوم، مصرف اسید فولیک به کاهش نقص لوله عصبی کمک می کند. باید هر روز 600 الی 800 میلی گرم اسید فولیک مصرف کنید. اسید فولیک در سبزیجات دارای برگ سبز و میوه هایی مانند توت فرنگی و پرتقال یافت می شود.

6- غذاهای غنی از فیبر در ماه هفتم بارداری :
برای پیشگیری از یبوست که یکی از علائم معمول بارداری در سه ماهه سوم محسوب می شود، باید غذاهای غنی از فیبر مصرف کنید. غذاهای غنی از فیبر عبارتند از سبزیجات، میوه ها ( تازه و خشک شده) ، عدس ها، و غلات کامل.

7- غذاهای غنی از ویتامین ث در ماه هفتم بارداری :
برای اینکه بتوانید آهن را به راحتی جذب بدن کنید، باید غذاهایی غنی از ویتامین ث مصرف کنید. غذاهای غنی از ویتامین ث عبارتند از :
مرکبات مانند خربزه، لیمو و پرتقال همچنین فلفل سبز و بروکلی.

غذاهایی که نباید در ماه هفتم بارداری مصرف کنید:

1- غذاهای ادویه دار و پرچرب:
2- غذاهای سدیم دار
3-کافئین، الکل و تنباکو
4-هله هوله ها

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
علت بارداری شیمیایی چیست
تب و لرز در دروان بارداری
خوردن گوشت اردک در دوران بارداری
نوشیدن آب نارگیل در طول بارداری
آیا می توانید نبض قلب جنین تان را در شکم خود احساس کنید
خوردن کاهو در دوران بارداری
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]