ماه سوم بارداری

ماه سوم بارداری چی بخورم

ماه سوم بارداری چی بخورم

در این پست رژیمی به شما ارائه می کنیم که می توانید تا آخر سه ماهه اول از آن استفاده کنید.

از اینکه وارد سومین ماه بارداری خود شده اید به شما تبریک می گوییم. ماه سوم یعنی بین هفته 8 تا 12. خوب هنوز تا پایان بارداری راه درازی در پیش دارید.

تغییرات در جنین در ماه سوم بارداری :
داخل رحم شما موجودی کوچک زندگی می کند که هر ثانیه و هر دقیقه رشد می کند. به زودی بدن او کاملا شکل خواهد گرفت. تا پایان ماه سوم موها، ریشه دندان ها و ناخن ها رشد خواهند کرد.

قلب، کلیه، چشم ها و حتی اندام های تناسلی او نیز شکل خواهد گرفت. خبر بد این است که اکثر سقط جنین ها در این زمان اتفاق می افتد و رژیم غذایی درست در ماه سوم بارداری بسیار اهمیت دارد و نقش مهمی در رشد جنین بازی می کند.

رژیم برای ماه سوم بارداری

1- غذاهای غنی از ویتامین ب6:
ممکن است در این ماه حالت تهوع همچنان ادامه داشته باشد و یا احساس خستگی کنید. غذاهایی مانند ویتامین به کاهش حالت تهوع کمک کند و موجب رفع خستگی شما شود. میوه ها، تخم مرغ، سبزیجات دارای برگ سبز و سیب زمینی حتما باید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

2-میوه های تازه:
بهتر است به جای مصرف غذاهای کنسروی از میوه های تازه استفاده کنید. میوه ها غنی از ویتامین ها می باشند. سعی کنید انواع میوه ها را میل کنید. میوه ها حاوی آب، قند طبیعی، قند و آنتی اکسیدان ها می باشند.

3-کربوهیدرات ها :
با افزودن کربوهیدرات های ساده مانند نان، برنج وسیب زمینی به رژِم غذایی خود می توانید انرژی لازم را هم برای خود و هم برای جنین فراهم کنید.

4-گوشت:
اگر یک گوشت خوار هستید، اکنون زمان آن رسیده که به سراغ آن بروید. فقط مراقب باشید که گوشت خیلی خوب پخته شده باشد. گوشت مرغ، گوشت گوسفند و گوشت ماهی تازه سرشار از پروتئین و املاح معدنی می باشند و مزه خوبی دارند.

5-آهن و فولات:
این دو عنصر برای جنین بسیار حیاتی می باشند. اگر این دو را نادیده بگیرید ، آسیب جدی به جنین وارد خواهد آمد. حتما غذاهایی که سرشار از آهن و فولات می باشند به رژیم غذایی خود اضافه کنید. غذاهای سرشار از آهن و فولات عبارتند از : چغندر، جو، لوبیاها و گوشت(برای آهن9) و سیب زمینی، بروکلی و تخم مرغ ها و سبزیجات دارای برگ سبز (برای فولات).

6-لبنیات:
شیر و محصولات لبنیاتی یکی از بهترین غذاها برای سلامتی شما و جنین محسوب می شود. جنین به کلسیم و املاح معدنی نیاز دارد که فقط در شیر و محصولات لبنیاتی یافت می شود.

چه چیزهایی نباید بخورید؟
خیلی زود هفته های 8 الی 12 هم پایان می بابد و شما وارد سه ماهه دوم بارداری می شوید. اما باید بدانید در حال حاضر در بحرانی تریم مرحله بارداری قرار دارید. بنابراین باید از چند غذا هم دوری کنید که در اینجا به آنها اشاره می کنیم.
1-هله هوله:
هله هوله ها به نظر خیلی خوشمزه می رسند اما باید از آنها دوری کنید.

2-غذاهای دریایی:
باید دور غذاهای دریایی را هم خط بکشید، چ.ن حاوی میکروب هایی می باشند که می توانند به جنین آسیب جدی وارد سازند.

3-محصولات لبنیاتی غیر پاستوریزه شده:
در طول این ماه بسیار مهم، باید از عفونت هایی مانند لیستریا دوری کنید که این عفونت در محصولات لبنیاتی غیرپاستوریزه شده نیز یافت می شود. باید پنیرهای سفت را جایگزین پنیرهای نرم کنید.

قبل از افزودن هر نوع ماده غذایی حتما با پزشک مشورت کنید. پزشک هرگز شما را به اشتباه راهنمایی نمی کند.

فقط به یاد داشته باشید که هر آنچه که انجام می دهید بر جنین هم تاثیر می گذارد، پس خوب غذا بخورید و از این لحظات شگفت انگیز لذت ببرید.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
8 مزیت شگفت انگیز خرما در دوران بارداری
4 مزیت جالب خوردن عسل در دوران بارداری
کدام نوع شیر در دوران بارداری توصیه می شود
10 غذای مغذی که باید در طول بارداری بخورید
9 مزیت جالب فیبر در دوران بارداری
خوردن شکلات در دوران بارداری : چقدر می توانیم بخوریم
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]