لکه بینی بعد از نزدیکی

لکه بینی بعد از نزدیکی

لکه بینی بعد از نزدیکی

تعریف:
خونریزی واژینال رایج می باشد و ممکن است حتی در هنگامی که پریود نیستید هم اتفاق بیفتد. خونریزی واژینال بعد از نزدیکی هم در افراد جوان ، زنانی که هنوز یائسه نشده اند و نیازی به مراجعه به پزشک نمی باشد . اما زنانی که مسن هستند و یائسه می باشند اگر بعد از نزدیکی دچار خونریزی شدند، باید به نزد پزشک متخصص بروند تا هر چه زودتر علت آن مشخص شود.

علت لکه بینی بعد از نزدیکی :
در زنان پیش یائسه ، منبع خونریزی واژینال گردن رحم می باشد . حتی در یک گردن رحم کاملا سالم ، زخم ملایم در طول نزدیکی می تواند موجب کمی خونریزی شود. التهاب گردن رحم یا برخی دیگر از ناهنجاری ها ، که هر کدام مضر می باشند ، می توانند موجب خونریزی بعد از نزدیکی شوند. خیلی وقت ها هم خونریزی بعد از نزدیکی خود می تواند نشانه وارد شدن عفونت به رحم شما باشد.
در زنان یائسه ، خونریزی واژینال بعد از رابطه جنسی می تواند به خاطر گشاد شدن مثانه ، گشاد شدن رحم یا گشاد شدن گردن رحم باشد.

علت های ممکن برای لکه بینی بعد از نزدیکی :
-عفونت گردن رحم
-اکتروپیون گردن رحم (یک نوع بیماری که لایه داخلی رحم از طریق گشاد شدن رحم خارج می شود )
-پولیپ های گردن رحم: تومورهای سرطانی خوش خیم که در گردن رحم رشد می کنند.
-التهاب گردن رحم
-مالش در حین رابطه جنسی
-زخم تناسلی که ناشی از انتقال عفونت در حین رابطه جنسی می باشد.
-زخمی شدن دهانه رحم در حین رابطه جنسی
-زخم در اثر ارتباط جنسی مکرر
-آتروفی واژن
-خشکی واژینال
-واژینیت(التهاب مهبل)

اگر پیش یائسه هستید و برای اولین بار است که بعد از نزدیکی دچار خونریزی شده اید ، لازم نیست نگران باشید. درست است که خونریزی واژینال نشانه سرطان دهانه رحم می باشد ، اما اگر تست پاپ اسمیر داشته باشید ، خونریزی شما به دلایلی غیر از سرطان می باشد.
اما اگر یائسه هستید و بعد از نزدیکی دچار خونریزی می شوید ، باید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید تا هر چه زودتر علت مشخص شود. بعد از یائسگی ، آتروفی واژینال یا دیگر بیماری های خشکی واژینال نیز می توانند باعث خونریزی بعد از نزدیکی شوند. اما نباید برای این موضوع غفلت کرد و باید آن را جدی گرفت.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟
اگر پیش یائسه هستید ، و تست پاپ اسمیر داده اید و به ندرت دچار لکه بینی یا خونریزی بعد از نزدیکی می شوید، لزومی ندارد به پزشک مراجعه کنید . اما اگر به طور مکرر دچار خونریزی بعد از نزدیکی می شوید و همین موضوع نگرانتان کرده ، می توانید به پزشک مراجعه کنید تا علت هر چه زودتر تشخیص داده شود. اگر هم احساس می کنید که دچار عفونت شده اید و این عفونت از طریق رابطه جنسی وارد رحم شما شده ، می توانید به پزشک مراجعه کنید.

اگر یائسه هستید ، خونریزی واژینال در هر زمانی باید مورد ارزیابی قرار بگیرد.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
تغذیه دوران بارداری برای هوش جنین
علائم و درمان عفونت مخمری
پنج درمان خانگی پره اکلامپسی
5 دلیل برای تاخیر در اولین حمام نوزاد
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]