لاغر شدن با زیاد خوردن

لاغر شدن با زیاد خوردن

لاغر شدن با زیاد خوردن

لاغر شدن و لاغر ماندن آرزوی هر انسانی است که اضافه وزن دارد. شاید لاغر شدن برای شما همراه با گرسنگی باشد ولی این بار بدون گرسنگی و زیاد خوردن لاغر شوید.

زیاد بخورید و لاغر بمانید
گرسنگی احساس ناخوشایندی است که می تواند فرد را با مشکلات زیادی روبرو کند، تمرکز او را از بین ببرد و و باعث سر درد و حستگی شود. بنابراین، اگر شما هم می خواهید لاغر شوید و وزنتان کاهش یابد، بهتر است دقت کنید تا زیاد گرسنه نمانید. در حقیقت اگر رژیمی مناسب و متعادل انتخاب کنید، در طولانی مدت اذیت نمی شوید و به وزن ایده آل خود هم خواهید رسید.

غذای بیشتر با کالری کمتر
برای رسیدن به وزن مطلوب ابتدا لازم است به مفهوم چگالی کالری دقت کنید. چگالی کالری به مقدار کالری موجود در میزان مشخصی از ماده غذایی گفته می شود. بنابراین بهتر است برای کاهش وزن بتوانیم از ماده خاصی استفاده کنیم که کالری آنها در حجم زیاد کم باشد.

عوامل موثر در انتخاب رژیم غذایی
3 عامل اصلی و کلیدی در این رابطه وجود دارند که بهتر است از آنها غافل نشویم :

لاغر شدن با زیاد خوردن

اولین مورد آب موجود در مواد غذایی می باشد.
بسیاری از میوه ها و سبزیجات دارای آب زیاد می باشند. آب موجود در این مواد سبب می شود حجم و وزن این مواد غذایی افزایش یافته و ولی هیچ کالری اضافی دریافت نشود. شاید به همین دلیل متخصصان توصیه می کنند از میوه و سبزیجات به اندازه کافی در برنامه غذایی خود استفاده کنید. به عنوان مثال 90% گریپ فروت آب است و نصف آن تنها 39 کالری دارد . هویج تازه و خام هم چیزی حدود 88 درصد از آب تشکیل شده است . به همین دلیل می بینیم که مصرف میوه و سبزیجات در حد متعادل مشکلی ایجاد نمی کند.

دومین عامل مهم فیبر مود در ماده غذایی می باشد.
غذاهایی با میزان بالای فیبر برای هضم، به مدت بیشتری نیاز داشته و بنابراین باعث می شوند برای مدت بیشتری احساس سیری کنید. اگر بخواهیم به غذاهایی با فیبر بالا اشاره کنیم میوه ها و سبزیجات و غلات سبوس دار بهترین نمونه ها می باشند.

سومین موضوعی که باید در نظر داشته باشیم چربی ها هستند
چربی برخلاف موارد فوق عمل کرده و حجم کمی از آن سرشار از کالری می باشد . به عنوان مثال یک قاشق چایخوری کره کالری بالایی دارد. البته اغلب میوه ها و سبزیجات چربی زیادی ندارند ، اما مواد غذایی گوشتی و لبنی دارای چربی زیادی می باشند.

در این نوشتار به نکاتی اشاره می کنیم تا بتوانید بهتر و راحت تر تصمیم گیری کنید :
برای لاغر ماندن سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
سبزیجات معمولا کالری کمی دارند . بنابراین بهتر است سبزیجات بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید. می توانید مصرف غذاهای گوشتی را کاهش داده و به جای آن غذاهایی که با سبزیجات تهیه می شود را جایگزین آن کنید. همچنین خیلی بهتر است برای میان وعده از سبزیجات خام استفاده کنید.

لاغر شدن با زیاد خوردن

برای لاغر ماند کربوهیدرات ها را فراموش نکنید
بدن ما برای انجام وظایف خود به انرژی نیاز دارد که کربوهیدرات ها این انرژی را فراهم می کنند. اما بهتر است اگر می خواهید کربوهیدرات ها را هم در رژیم غذایی خود بگنجانید از نان های سبوس دار استفاده کنید تا فیبر لازم را هم دریافت کنید.

برای لاغر ماند چربی های سالم را فراموش نکنید:
با اینکه گفته می شود چربی ها کالری زیادی دارند ، اما میان چربی ها هم انواع مناسب تر و سالم تری وجود دارد. بنابراین بهتر است از انواع سالم آن استفاده شود. به عنوان مثال روغن زیتون یکی از انواع مفید و مناسب چربی هاست. اما بازهم باید به میزان مناسب استفاده شود.

منبع:سیمرغ

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
طرز تهیه قرص لاغری خانگی
کالری سوزی در خواب
8 راز فاش شده افراد سالم
چگونه کاهش وزن خود را حفظ کنیم
5 روش ساده برای کاهش یک کیلو در یک هفته
2 thoughts on “لاغر شدن با زیاد خوردن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]