غذای ممنوعه برای نوزادان

10 غذای ممنوعه برای نوزادان


10 غذای ممنوعه برای نوزادان

قبل از هرچیز باید بدانید کا تا پایان پنج ماهگی نباید به کودک خود چیزی بدهید. بعد از آن هم برای شما فهرستی آماده کرده ایم که باید از آنها خودداری کنید.

1- سفیده تخم مرغ یک غذای ممنوعه برای نوزادان :
سفیده تخم مرغ، منبع عالی پروتئین محسوب می شود ، اما می توانند برای بچه های زیر یکسال می توانند خطرناک باشند. باکتری ها در سفیده تخم مرغ ممکن است منجر به ناراحتی های شکمی و دیگر بیماری ها شود.

2-کره بادام زمینی یک غذای ممنوعه برای نوزادان :
کره بادام زمینی غنی از پتاسیم، پروتئین و فیبر می باشد. با این وجود، ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات دندانی شود.

3- سبزیجات خام یک غذای ممنوعه برای نوزادان :
سبزیجات منبع مهمی از مواد مغذی محسوب می شوند و احتمال بیماری های مزمن را کاهش می دهند. با این حال، سبزیجاتی مانند هویج، می توانند باعث خفگی کودک شوند .

4- آجیل یک غذای ممنوعه برای نوزادان :
آجیل غنی از فیبر، ویتامین ای، و ال-آرگینین می باشد. با این حال ممکن است آجیل در گلوی کودک گیر کند و موجب خفگی شود. بنابراین، آجیل جزو غذاهای ممنوعه محسوب می شود.

5-غذاهای کنسروی یک غذای ممنوعه برای نوزادان :
غذای کنسروی برای کودک زیر یکسال خطرناک می باشد. چن ممکن است باعث عفونت شود.

6- ماهی یک غذای ممنوعه برای نوزادان :
ماهی ممکن است برای پوست، قلب و موی یک فرد بزرگسال خوب است، اما یک کودک ممکن است به آن آلرژی داشته باشد و برای سلامتی اش خطرناک باشد. مخصوصا ماهی هایی که حاوی جیوه زیاد می باشند، چون بسیار خطرناک می باشند.

7- عسل یک غذای ممنوعه برای نوزادان :
عسل ، یکی از قدیمی ترین و مشهورترین شیرین کننده های طبیعی می باشد. مهم نیست که شما چقدر به این موضوع باور دارید، اما عسل برای کودک زیر یکسال بسیار خطرناک می باشد.

8- آب میوه ها :
آب میوه هم دارای مزیت های فراوانی می باشد و هم مزه خوشمزه ای دارد. با این وجود، آب میوه های پاکتی دارای مواد نگهدارنده می باشند که هضم آن برای بچه ها مشکل می باشد.

9- شیر :
شاید فکر کنید که کودک شما با خوردن شیر با هیچ مشکلی روبرو نمی شود. اما شیر گاو دارای پروتئین ها و املاح معدنی می باشد که یک کودک زیر 12 ماه تحمل آنها را ندارد و ممکن است بدن او به این مواد واکنش نشان دهد. پس، شیر هم یکی از غذاهایی است که برای بچه های زیر یکسال ممنوع می باشد.

10- مرکبات:
میوه هایی مانند پرتقال، لیمو و دیگر مرکبات پر از ویتامین ث، کلسیم و پتاسیم می باشد. با این وجود، این میوه ها دارای اسید بالایی می باشند و می توانند منجر به مشکلات شکمی شوند. بنابرین، مرکبات هم برای زیر 12 ماه ممنوع می باشد.

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها
تاثیر خوردن شیرین بیان در دوران شیردهی
درمان عفونت گوش نوزادان
خواص بلوبری برای نوزادان
اسپیرولینا در دوران شیردهی
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]