عفونت گوش نوزادان

درمان عفونت گوش نوزادان


درمان عفونت گوش نوزادان

عفونت گوش چیست؟
اولین علامت عفونت گوش در نوزادان ، داد و بیداد کردن و گریه بیش از حد معمول کودک می باشد. به نظر می رسد کودکان مستعد عفونت گوش هستند. طبق تحقیقات از هر 6 کودک ، 5 کودک تا قبل از سه سالگی به عفونت گوش مبتلا می شوند.
شاید بخواهید بدانید که درد عفونت گوش چگونه است ؟ آیا شبیه درد گوش است؟ برای اینکه بتوانید عفونت گوش را درک کنید باید قبل از هر چیز با ساختار گوش آشنا شوید. گوش دارای سه قسمت است. گوش بیرونی، گوش میانی و گوش داخلی. وقتی گوش میانی بین گوش داخلی و خارجی قرار می گیرد، گوش دچار عفونت می شود که منجر به درد و تب می شود. مانند هر عفونتی، عفونت گوش هم اغلب به دلیل تکثیر باکتری ها یا ویروس ها در گوش میانی اتفاق می افتد. لازم نیست نگران شوید، چون این عفونت فقط مختص کودک شما نمی باشد و اکثر کودکان به این عفونت مبتلا می شوند.

علائم عفونت گوش نوزادان :

1- درد
اگر کودک شما مبتلا به عفونت گوش باشد، درد را حس خواهد کرد. چون نمی تواند حرف بزند و بگوید که درد دارد، بنابراین گریه خواهد کرد و رفتارهای بی قراری را از خود نشان خواهد داد. وقتی می خواهید به او شیر بدهید، گریه و بی قراری او بیشتر خواهد شد، چون عمل بلعیدن شیر به گوش میانی فشار وارد می سازد و درد بیشتری را باعث می شود.

2- از دست دادن اشتها
وقتی درد دارید، غذا آخرین چیزی است که به ذهنتان می آید. بنابراین ، از کودک خود انتظار نداشته باشید که وقتی به عفونت گوش مبتلا هستند اشتهای خوبی داشته باشند.

3- مشکل خواب
چون درد گوش بسیار دردناک است، خواب فرشته کوچک شما به هم خواهد خورد. بنابراین تا زمان بهبودی ، قید خوابیدن در شب را بزنید.

4-تب
مانند دیگر عفونت ها ، عفونت گوش هم با خود تب به همراه دارد. تب کودک شما ممکن است از 100 درجه فارنهایت تا 104 درجه فارنهایت باشد.

علت های عفونت گوش:
همانطور که قبلا اشاره شد، عفونت گوش در کودکان، به دلیل وجود ویروس یا باکتری ها در گوش میانی اتفاق می افتد. این عفونت ممکن است به خاطر سرماخوردگی ، آنفلونزا و یا حتی آلرژی نیز ایجاد شود که موجب التهاب گلو، و دیگر علائم سرماخوردگی می شود.

درمان عفونت گوش نوزادان
درمان عفونت گوش در کودکان بستگی به سن کودک، سلامتی کلی او و شدت علائم بستگی دارد.

1-صبر کن و ببین:
برخی از عفونت های گوش ممکن است در عرض چند روز خود به خود خوب شوند. بنابراین ، صبر کردن یکی از بهترین کارهاست.

اگر کودک شما دارای شرایط زیر می باشد ، بهتر است صبر کنید تا بیماری خود به خود بهبود یابد:

نوزادان بین شش ماه و 23 ماه که دمای بدن آنها کمتر از 102.2 درجه فارنهایت می باشد و درد در یک گوش کمتر از 48 ساعت طول کشیده باشد.
بچه هایی که 24 ماهه هستند و دمای بدن آنها کمتر از 102.2 درجه فارنهایت می باشد و درد در یک گوش کمتر از 48 ساعت طول کشیده باشد.

2- کنترل درد:
چون عفونت گوش موجب درد می شود، پزشک ممکن است برای کودک، آستامینوفین یا ایپو پروفین تجویز کند. به هیچ وجه به کودک خود آسپرین ندهید. آسپرین می تواند موجب سندرم خطرناک ری شود که موجب ورم کبد و مغز می شود.
می توانید از کمپرس آب گرم استفاده کنید. فقط کافیست کمپرس را روی گوش کودک قرار دهید تا درد تسکین یابد.

3- آنتی بیوتیک ها :
اگر کودک شما زیر شش ماه دارد و تب زیاد دارد، پزشک برای او آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
کودکان چقدر به خواب نیاز دارند
کهیر در کودکان و درمان آن
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]