شیر در دوران بارداری

کدام نوع شیر در دوران بارداری توصیه می شود؟

کدام نوع شیر در دوران بارداری مناسب است؟

شیر یک منبع مهم کلسیم محسوب می شود که هر زن بارداری در این دوران به آن نیاز دارد. نوشیدن کافی شیر به شما کمک می کند تا املاح معدنی کافی را به جنین برسانید. پژوهش ها نشان می دهند که هر زن باردار در روز به 1000 تا 1300 میلی گرم کلسیم نیاز دارد.

مزیت های نوشیدن شیر در دوران بارداری
مصرف شیر در طول بارداری دارای مزیت های زیادی برای نوزاد خواهد بود. USDA نوشیدن سه فنجان شیر یا دیگر محصولات لبنیاتی را پیشنهاد می کند.
آیا می دانستید که اگر روزانه حداقل 150 میلی گرم شیر مصرف کنید در آینده کودک شما قدبلندتر خواهد شد؟ چنین کودکانی ممکن است نسبت به دیگر کودکانی که مادران آنها در بارداری شیر مصرف نکرده اند قد بلندتری داشته باشند و بهتر رشد کنند.
همچنین بررسی ها نشان می دهند که نوشیدن شیر در طول دوره بارداری دارای مزیت هایی در دوران بزرگسالی کودک نیز می باشد. این کودکان تا اواخر دوران نوجوانی ، میزان سطوح انسولین بالاتری دارند ، بنابراین احتمال دیابت نوع 2 در آنها کاهش می یابد.

اگر در طول بارداری به طور منظم شیر مصرف کنید، کودک شما در بزرگسالی به پوکی استخوان مبتلا نخواهد شد. همچنین احتمال نرمی استخوان در نوزادان را کاهش می دهد چون شیر غنی از ویتامین D می باشد. و هم تر از همه اگر می خواهید کودکی خیلی باهوش داشته باشید ، پس باید در دوران بارداری به مقدار کافی شیر بنوشید.

مزیت های شیر به همین جا ختم نمی شود. شیر دوای ضد ترشیدگی معده هم می باشد. اگر سوزش سر معده یا دیگر مشکلات مربوط به معده دارید، نوشیدن شیر به تسکین آین بیماری ها کمک فراوانی می کند. همچنین شیر شما را هیدراته نگاه می دارد. اگر در دوران بارداری شیر بنوشید، کودک شما در آینده مبتلا به تصلب بافت ها نخواهد شد.

انواع شیر: کدام نوع شیر در دوران بارداری مناسب است؟
ممکن است از خودتان بپرسید که کدام نوع شیر برای نوشیدن در دوران بارداری مناسب است. می توانید با نگاهی به مطالب زیر به راحتی بفهمید که کدام نوع شیر برای نوشیدن در دوران بارداری مناسب تر است.

1-شیر گاو بدون چربی:
اگر می خواهید با خوردن شیر کالری کمتری دریافت کنید، پیشنهاد ما شیر گاو بدون چربی می باشد.

یک فنجان شیر کم چربی حاوی 350 میلی گرم کلسیم می باشد.
یک فنجان شیر بدون چربی حاوی 80 کالری می باشد.
نوشیدن دو الی سه فنجان شیر بدون چربی می تواند نیاز روزانه شما را به کلسیم برآورده کند.

2- شیر پاستوریزه گاو:
اگر شیر گاو بدون چربی انتخاب می کنید ، حتما پاستوریزه شده باشد. نوشیدن شیر خام در دوران بارداری می تواند بسیار خطرناک باشد. شیر خام حاوی باکتری هایی می باشد که می تواند موجب عفونت هم در شما و هم در جنین شود.

3-شیر خام:
نوشیدن شیر خام یا شیر غیر پاستوریزه شده در طول دوران بارداری به هیج وجه توصیه نمی شود. در فرایند پاستوریزه کردن ، میکروب ها در طی حرارت دهی بالا از بین می روند. مصرف شیر خام، احتمال چندین نوع بیماری را افزایش می دهد. لیستریوسیز عفونتی می باشد که به وسیله میکروب ها ایجاد می شود .

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
خوردن انجیر در بارداری
سفت شدن شکم در سه ماهه اول بارداری
خوردن فندق در دوران بارداری
خوردن تربچه در بارداری
9 مزیت جالب شیر بادام در دوران بارداری
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]