زبان کودک

5 نکته جالب در مورد دانستن زبان کودک

5 نکته جالب در مورد دانستن زبان کودک

از اینکه مادر شده اید به شما تبریک می گوییم. شاید با دیدن این موجود عجیب و غریب تعجب کنید و بخواهید بدانید که معنی حرکات ، رفتارها و گریه های او چیست. امروز می خواهیم در مورد چیزهای عجیب با شما صحبت کنیم و به شما رازهایی بگوییم که حتی با نگاه کردن نوزاد خود بدانید که این فرشته کوچک چه می گوید.

لطفا مطالب ما را تا انتها بخوانید و از دانستن این مطالب لذت ببرید.

هفت نکته مهم برای دانستن زبان کودک

1- لگد زدن پاها :
یعنی اینکه خوشحال است . او با لگد زدن پاهیش می خواده خوشحالی شخودش را نشان دهد. اکثر نوزادان وقتی در وان حمام هستند پاهایشان را لگد می زنند.

واکنش شما:
می توانید برایش آواز یا شعر بخوانید این کار باعث می شود کودک شما بیشتر خوشحال شود.

2-گرفتن گوش ها :
وقتی کودک به گوش خود دست می زند و آن را لمس می کند یعنی اینکه از کشف گوش های خود لذت میبرد. خیلی از بچه ها وقتی دندان در می آورند هم این کار را می کنند. اگر کودک شما گریه می کند و همزان گوش خود را می کشد، پس احتمالا مبتلا به عفونت گوش شده است.

واکنش شما :
اگر احساس می کنید که علائم عفونت گوش را در او مشاهده می کنید ، به نزد متخصص کودک بروید.

3- گره کردن مشت هایش
گره کردن مشت یکی از حرکاتی می باشد که هر کودکی این کار را انجام می دهد. اما خیلی وقت ها گره کردن مشت می تواند نشانه گرسنگی یا اضطراب باشد.

واکنش شما :
اگر گرسنه است به او شیر یا غذا بدهید و گرسنگی او را برطرف کنید. اما اگر نوزاد شما بیشتر از سه ماه دارد و گره کردن مشت تبدیل به یک عتدت برای او شده حتما با روانشناس صحبت کنید.

4- به هم فشردن زانوها
اگر کودک شما ، زانوهایش را به هم میفشارد، نشانه وجود یک ناراحتی گوارشی در اوست. یا دچاز گاز معده شده یا یبوست دارد و یا مثانه اش پر شده.

واکنش شما :
اگر مثانه اش پر شده پوشک او را عوض کنید. اگر علت به فشردن زانوهایش ، گاز معده باشد کمک کنید تا آروغ بزند. ببینید کدام غذاها باعث گاز معده می شوند، آنها رابشناسید و از دفعه بعد آن غذاها را به او ندهید. اگر دچار یبوست شده حتما با پزشک مشورت کنید.
به او آب کافی و آب میوه های رقیق بدهید.

5- پرش بازو
پرش بازو نوعی واکنش کودک به محیط می باشد و علامتی از هشیاری او می باشد. معمولا کودک شما بازوهای خود را زمانی تکان می دهد که صدای ناگهانی شنیده باشد و یا نور روشنی را تجربه کرده باشد. حتی ممکن است وقتی احساس عدم پشتیبانی ناگهانی کند، بازوهای خود را تکان بدهد.

واکنش شما :
تکان دادن بازو ، نوعی رفلکس می باشد که اکثر بچه ها از خود نشان می دهند. البته بعد از چهار ماهگی این رفلکس از بین می رود. قندان کردن بچه روش خوبی برای جلوگیری از این کار می باشد، چون کودک خود را همانند زمانی حس می کند که در شکم مادر می باشد، بنابراین آرامش بیشتری احساس می کند.

اگر هر گونه زبان کودک را می دانید حتما با ما در میان بگذارید تا دیگر مادران عزیز نیز از آنها استفاده کنند.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها
گریه بیش از حد کودک به چه معناست
این فعالیت می تواند به مغز کودک شما آسیب برساند
درد و احساسات در نوزادان : 4 نکته ای که والدین باید بدانند
5 دلیل برای تاخیر در اولین حمام بچه
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]