رشد سریع ناخن ها

روش های طبیعی برای رشد سریع ناخن ها

روش های طبیعی برای رشد سریع ناخن ها

هر کسی می خواهد ناخن هایی محکم و سالم داشته باشد، چون ناخن های سالم برای خانم ها از اهمیت زیادی برخوردار است و یکی از زیبایی های خانم ها محسوب می شود.
با اینکه رشد ناخن ها به طور نرمال زیاد است، اما به هر دلیلی ممکن است رشد ناخن های بسیاری از افراد بسیار کند باشد که دلایل آن ممکن است به خاطر موارد زیر باشد:
تغییرات هورمونی
افزایش سن
شیمی درمانی
انواع بیماری ها
کمبود مواد مغذی
و داروها.

رشد سریع ناخن ها، سلامتی آنها را نشان می دهد. در اینجا به روش هایی اشاره می کنیم که می توانید با کمک آنها رشد ناخن های خود را تقویت کنید.

1. رشد سریع ناخن ها با روغن زیتون
رشد سریع ناخن ها نیاز به رطوبت زیادی دارد. اگر می خواهید دست ها و انگشتانتان زیبا دیده شوند، باید روی ناخن هایتان تمرکز کنید. یکی از درمان های خانگی برای رشد سریع ناخن ها که حاوی خواص مرطوب کنندگی می باشد، روغن زیتون است. روغن زیتون می تواند عمیقا به پوست نفوذ کند و موجب تغذیه ناخن ها شود. این روغن غنی از ویتامین E می باشد که در افزایش جریان خون بسیار اثربخش است. استفاده از روغن زیتون نه تنها می تواند باعث محکم سازی و رشد سریع ناخن ها شود، بلکه می تواند ناخن های آسیب دیده را نیز ترمیم کند.

روغن زیتون می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

– کمی روغن زیتون را در یک لیوان آب گرم رقیق کنید. ناخن های خود را داخل این آب فرو کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه منتظر بمانید. توصیه می شود برای به دست آوردن بهترین نتایج این کار را هر روز تکرار کنید.
– روش دیگر این می باشد که قبل از خوابیدن کمی روغن زیتون را به انگشتان خود بزنید و تقریبا به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. دستکش بپوشید و بخوابید تا روغن زیتون خوب جذب پوست شما شود. صبح با آب ولرم بشورید. اگر می خواهید به نتیجه برسید هر روز باید این کار را تکرار کنید.

2. رشد سریع ناخن ها با روغن کتان
دانه کتان به خاطر داشتن مواد مغذی و خواص فراوانی که دارد، بسیار مشهور است. تخم کتان یک منبع عالی اسیدهای چرب امگا 3 می باشد. همچنین، غنی از منیزیم، ویتامین های ب، روی، پروتئین، پتاسیم، لسیتین و دیگر ویتامین های ضروری برای داشتن ناخن ها و موهایی سالم است. پس اگر تخم کتان به عنوان یکی از درمان های خانگی برای رشد و محکم سازی ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد، نباید تعجب کنیم.

– قبل از اینکه بخوابید، کمی روغن کتان به ناخن های خود بزنید.
– کمی ماساژ دهید تا جریان خون در اطراف ناخن بیشتر شود چون اگر جریان خون افزایش یابد، ناخن ها سریع تر رشد می کنند.
– یک دستکش بپوشید تا روغن به ملحفه یا پتو نخورد.
– صبح ناخن هایتان را بشورید.
– برای به دست آوردن، این درمان را بک الی دو بار در روز تکرار کنید تا به نتایج دلخواهی دست یابید.

3. رشد سریع ناخن ها با روغن ویتامین E
رشد کم ناخن ها و داشتن ناخن های شکننده ممکن است به خاطر استفاده نکردن از مرطوب کننده باشد. چندین روغن وجود دارند که برای مرطوب سازی ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرند. مخصوصا، روغن ویتامین E در مرطوب سازی و آبرسانی پوست بسیار اثربخش است.

– یک الی دو کپسول ویتامین E را بردارید و از داخل کپسول ها، روغن آن را استخراج کنید.
– این ویتامین را به ناخن های خود بزنید.
– ناخن های خود را ماساژ دهید تا جریان خون در این قسمت بیشتر شود.
– 10 تا 15 دقیقه منتظر بمانید، سپس با آب ولرم بشورید.

اگر می خواهید بهتر و سریع تر به نتیجه برسید، روغن ویتامین E را قبل از رفتن به رختخواب به ناخن های خود بزنید و دستکش بپوشید. صبح که بیدار شدید، ناخن هایتان را بشورید. این درمان باید دو یا سه بار در هفته تکرار گردد تا نتایج رضایت بخشی حاصل شود.

روغن ویتامین E برای سلامتی پوست، ناخن و مو بسیار اثربخش اشت. بنابراین، حتما ویتامین E را وارد رژیم غذایی خود کنید. می توانید با نظر پزشک متخصص از کپسول های ویتامین E استفاده کنید.

4. رشد سریع ناخن ها با روغن گیاهی
اگر ناخن های شما بیش از حد در معرض آب قرار بگیرد، رشد آن بسیار آهسته می شود. روغن گیاهی یکی از درمان های خانگی برای رشد سریع ناخن ها و محکم سازی آنها می باشد. اگر می خواهید از روغن گیاهی برای ناخن ها استفاده کنید، باید طبق دستور زیر عمل کنید:

– می توانید هر روغن گیاهی را که دوست دارید را انتخاب کنید.
– یک توپ پنبه ای را داخل آن فرو کنید و با استفاده از آن، روغن را به انگشت های خود بزنید.
– ناخن های خود را به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید.
– در نهایت با آب ولرم بشورید.

برای به دست آوردن نتایج مطلوب، باید این روش را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید.

5.رشد سریع ناخن ها با روغن گرچک
استفاده منظم از روغن گرچک باعث محکم شدن ناخن ها و درمان عفونت های قارچی در ناخن ها می شود. روغن گرچک حاوی خواص مرطوب کنندگی می باشد که به تغذیه و محکم شدن آنها کمک فراوانی می کند.

– چند قطره روغن گرچک و روغن نعناع را باهم مخلوط کنید.
– کمی نمک فرنگی اصل به آن اضافه کنید.
– آن را کاملا حل کنید.
– ناخن های خود را در این محلول فرو کنید و به مدت 10 دقیقه منتظر بمانید.
– در نهایت دست ها و ناخن های خود را با آب معمولی بشورید.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

منتظر بقیه مطالب در کانال ماسک های خانگی باشید:
nemonehmask@

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها :
نکات مهم و ظرافت های حرفه ای کاشت ابرو
راهکار جادویی برای پرپشت کردن ابروها
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]