روش رنگ کردن مو با آبلیمو

روش رنگ کردن مو با آبلیمو

4 روش رنگ کردن مو با آبلیمو

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که رنگ کردن مو با مواد شیمیایی چقدر به موهایتان آسیب می رساند .شاید بد نباشد این روش را هم امتحان کنید تا از آسیب به موهایتان جلوگیری کنید.آب لیمو یکی از پر تاثیر گذارترین روش های رنگ کردن مو می باشد.
خب،در این پست به شما یاد خواهیم داد که چگونه ار آب لیمو برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید.پس با ما همراه باشید.ممکن است بعد از اولین استفاده تغییر زیادی را مشاهده نکنید.این کار شما را متعجب خواهد کرد چون نمی دانید که چه رنگی در انتظار شما خواهد بود.سعی کنید بیشتر از دو یا سه بار در هفته این کار را انجام ندهید.

روش رنگ کردن مو با آبلیمو

1-آماده کردن رنگ
برای شروع به چند عدد لیمو احتیاج داریم .تعداد لیمو به بلندی یا کوتاهی موهای شما بستگی دارد.لیموها را بدون اینکه ببرید ، با دست محکم فشار دهید .

2-کاربرد
لیموها را به چهار قسمت برش بزنید.یک فنجان آب را بجوشانید.لیموهای تازه و فشرده شده را به این آب داغ اضافه کنید.دقت کنید که آب میوه و خود آب به مقدار مساوی باشند.

روش رنگ کردن مو با آبلیمو

3-درست کردن اسپری
حالا این محلول را داخل یک بطری اسپری بریزید و روی کل موهایتان بپاشید. اگر می خواهید که موهایتان به حالت هایلایت باشد ، یک نوارگاز پانسمان را بردارید و داخل آبلیمویی که درست کرده ایم بغلتانید.حالا قسمتی از موهایتان را که می خواهید هایلایت کنید را با دست نگه دارید و نوار گاز پانسمان را روی آن بکشید. به چند کلیپس احتیاج خواهید داشت تا در هنگام هایلایت کردن از آن استفاده کنید.

5-پایان کار
بعد از رنگ یا هایلایت کردن مو باید حداقل به مدت یک ساعت در جلوی نور افتاب بنشینید.چون به مدت طولانی جلوی آفتاب خواهید بود بهتر است از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.بعد از یک ساعت دوباره روی موهایتان آب لیمو را بمالید و نیم ساعت دیگر جلوی آفتاب بنشینید.
(کرم های ضد آفتاب)

چون لیمو به سطح ph مو آسیب می رساند بهتر است بعد از اتمام کار موهای خودتان را بشویید.

افزودنی های طبیعی

دارچین
افزودن دارچین به آبلیمو باعث می شود موهای شما قهوه ای یا طلایی به نظر برسد که در موهای تیره تر بهتر اثر می کند.

عسل
عسل باعث می شود که موهای شما بعد از رنگ کردن شکننده نشوند.پس عسل را هم به محلول خود اضافه کنید.

مطالب مربوطه:
مضرات حنا برای موی سر
رنگ مو با دارچین و ماست
6 مزیت جالب استفاده از آبلیمو برای مو
7 thoughts on “روش رنگ کردن مو با آبلیمو

    1. somayeh alimohammadi نویسنده نوشته

     زمان نگه داری رنگ مو روی ابرو باید بین 5 تا 15 دقیقه باشد که این مدت زمان به نوع رنگ مویی که می خواهید بستگی دارد.

     پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]