دعوا با شوهر در بارداری

دعوا با شوهر در بارداری

دعوا با شوهر در بارداری

شاید بارداری برای بسیاری از خانم ها زمان سختی باشد چرا که احساس می کنند همسر آنها نسبت به گذشته بی تفاوت تر شده و دعوا و مشاجره بین آنها بیشتر شده است. وقتی زوجین در این مرحله قرار می گیرند ناخود آگاه از پدر و مادر شدن می ترسند و ترس و اضطراب تمام وجود آنها را فرا می گیرد.

در اینجا راه حل هایی را برای شما آماده کرده ایم که در هنگام دعوا می توانید آنها به کار ببرید:

1- دعوا با شوهر در بارداری : شما احساساتی هستید و او بی احساس
شما در دوره ای هستید که بیش از گذشته احساساتی هستید ، چون هورمون های بدن شما در حال تغییر می باشد و بدن شما خود را برای مرحله بزرگتری از زندگی آماده می کند.ممکن است به خاطر هر چیزی ناراحت شوید.
ممکن است به خاطر چیزهای کوچک هم گریه کنید.شما احساس می کنید که همسرتان اصلا درک تان نمی کند .

همسر شما بسیار سرد و بی احساس است. او بسیار نگران مسئولیت خود در برابر کودکی است که هنوز به دنیا نیامده و می خواهد این موضوع را از شما پنهان کند. همسز شما اصلا نمی تواند درک کند که چرا شما به خاطر هر موضوع کوچکی ناراحت می شوید. شما یک لحظه شاد هستید و یک لحظه غمگین و همین مسئله همسر شما را دچار سردر گمی می کند.
او اصلا نمی تواند درک کند که چرا این همه گریه می کنید. اگر به شما بگوید که خیلی زیبا هستی شما فورا خوشتان می آید و اگر بگوید که چقدر چاق شده ای ناگهان تبدیل به یک انسان دیگری می شوید.به هر حال همسر شما بسیار مضطرب می باشد و این موضوع را از شما پنهان می کند.

راه حل: کمی باید به خودتان بیایید و صبورتر باشید . مسلما هیچ کس فرد بهانه گیر را دوست ندارد. بهتر است کمی مهربان باشید و در لحظه عصبانیت به یاد بیاورید که او از شما بیشتر مضطرب می باشد.

2- دعوا با شوهر در بارداری : شما آبی را دوست دارید او بنفش می خواهد
شاید بازی جالبی باشد، اما وقتی پای پدر و مادر شدن به میان می آید ، این موضوع بسیار جدی می شود. شاید به خاطر انتخاب کردن رنگ سیسمونی باهم دعوا کنید یا بخواهید نام خاصی را برای فرزند خود انتخاب کنید و همسر شما بخواهد نام جد و آباد خود را برای فرزند خود انتخاب کند.

جر و بحث کردن راجع به یک اسم به نظر احمقانه می رسد اما همین مسئله چیزی است که بیشتر زوجین بر سر آن در دوران بارداری اختلاف پیدا می کنند. هر دوی شما حق دارید که برای فرزند خود یک نام خوب انتخاب کنید. اگر واقعا بر سر این موضوع اختلاف دارید می توانید هر دو اسم را بگذارید . می توانید یکی را برای شناسنامه انتخاب کنید و یکی را برای صدا کردن. اما اگر انتخاب دو اسم گزینه خوبی نمی باشد بهتر است باهم بنشینید و عین دو آدم منطقی باهم صحبت کنید و البته نباید قصدتان این باشد که نظر طرف مقابل را تغییر دهید. بلکه هدفتان این است که یکی از بهترین اسامی را برای فرزند خود انتخاب کنید.

3- دعوا با شوهر در بارداری : شما می خواهید باهم نزدیکی داشته باشید اما او نمی خواهد
در سه ماهه اول به علت داشتن حالت تهوع و انواع دردها اصلا دلتان نمی خواهد که با همسرتان نزدیکی داشته باشید ، اما از سه ماهه دوم به یکباره رفتار شما تغییر می کند و رفتار جنسی شما به بیشترین نقطه اوج خود می رسد. اما همسر شما نگران شماست و می ترسد به شما و فرزند آینده اش آسیب وارد کند. همین موضوع شما را ناراحت می کند.

داشتن رابطه جنسی یکی از دغدغه های زوجین در هر دوره ای می باشد. دلیل آن این می باشد که حالت روحی زن و مرد بسیار باهم متفاوت است و ممکن است وقتی مرد به اوج لذت جنسی خود رسیده زن هیچ حسی نداشته باشد و یا برعکس.

بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و اگر رابطه جنسی برای شما در این دوران خطرناک نمی باشد آن را با همسرتان در میان بگذارید تا خیالش راحت شود.

4- دعوا با شوهر در بارداری : شما می خواهید چیزی را بخرید اما همسرتان می گوید توانایی مالی اش را ندارد
شما دلتان می خواهد که هرچه چیزهای لوکس در دنیاست برای فرزندتان بخرید اما همسرتان هنوز در اضطراب است و ترجیح می دهد فقط وسایل ضروری را خریداری کند. مثلا شما دلتان می خواهد از الان برای فرزند خود کفش یا کاپشن بخرید اما همسر آنها را ضروری نمی داند و ترجیح می دهد بعد از به دنیا آمدن و حتی هنگام راه رفتن آنها را بخرد.

مشکل مالی هم یکی از مسائل رایج بین اکثر زوجین می باشد. خیلی از زوج ها از هزینه های هنگفت بچه داری شگفت زده می شوند. بهترین راه حل این است که باهم یک برنامه بودجه بندی بریزید.شاید به نظرتان مسخره باشد اما بسیار می تواند به شما کمک کند.می توانید راجع به پس انداز و هزینه های خود صحبت کنید. الویت های خود را بنویسید . چیزهایی که بر سر خرید آن دچار اختلاف می شوید فعلا خریداری نکنید. اگر واقعا به چجیزی احتیاج دارید دلیل آن را به همسرتان توضیح دهید.

شاید دعوای شما هیچ کدام از موارد بالا نباشد ، پس اگر مشکلی دارید که نمی توانید آن را حل کنید با ما در میان بگذارید تا شاید بتوانیم کمک کوچکی کرده باشیم.
فقط بدانید هورمون های بدن شما تغییر کرده اند و شما از تغییر رفتار خود آگاهی ندارید و همین طور همسرتان هم کاملا مضطرب است و همه اینها بعدها تبدیل به خاطره خواهند شد.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
علت کم خونی در طول بارداری و درمان آن
چگونه همسرم را عاشق خودم کنم
مصرف اسید فولیک در بارداری تا چند ماهگی
لگد زدن جنین : 9 حقیقت جالب که باید بدانید
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]