درمان خانگی برای سفید شدن پوست

درمان خانگی برای سفید شدن پوست در هفت روز

درمان خانگی برای سفید شدن پوست در هفت روز

اغلب زنان هزینه و وقت زیادی را برای سفید شدن پوست خود می کنند. برخی از زنان ممکن است ساعت های زیادی را در زیر نور آفتاب سپری کنند و همین باعث سیاه شدن پوست آنها شود. علاوه بر این، مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی ممکن است مضر باشد و باعث تیره شدن پوست شود.
محصولات آرایشی فراوانی در بازار وجود دارند که باعث سفید شدن پوست می شوند، با این وجود، نمی توان از کیفیت مواد آنها اطمینان حاصل کرد. پس وقت آن رسیده است که برای سفید شدن پوست خود از روش های کاملا طبیعی استفاده کنید.

درمان خانگی برای سفید شدن پوست : نقش ملانین در سفید کردن پوست
ملانین نقش مهمی در سفید شدن پوست صورت بازی می کند. افراد با رنگ پوست تیره نسبت به افرادی که پوست روشن تری دارند، ملانین بیشتری تولید می کنند. نور خورشید هم تولید ملانین را افزایش می دهد. به همین دلیل نور خورشید هم باعث تیره شدن رنگ پوست می شود. برخی غذاها وجود دارند که بر ملانین پوست ما تاثیر می گذارند.
برای سفید کردن رنگ پوست چندین روش وجود دارد. اولین روش، لایه برداری لایه بیرونی پوست می باشد. با این وجود، این روش نباید به طور منظم انجام گیرد، چون پوست را حساس تر و نازک تر می کند. دومین روش، جلوگیری از تولید ملانین است که منجر به سفید شدن پوست می شود. این روش ممکن است امن باشد، اما باید به طور منظم مورد استفاده قرار گیرد. برخی از افراد می خواهند با استفاده از محصولات شیمیایی پوست خود را سفید و روشن کنند. اما این محصولات می تواند موجب خارش و حساسیت های پوستی شود. برای سفید شدن پوست، به جای استفاده از مواد شیمیایی چرا از مواد طبیعی استفاده نمی کنید؟
در این مقاله، می خواهیم در مورد روش های سفید شدن پوست صورت در 7 روز صحبت کنیم. این روش های طبیعی علاوه بر سفید شدن پوست صورت باعث تغذیه پوست، درخشندگی، جوان سازی و نرم شدن پوست می شود و هیچ گونه عوارض جانبی هم ندارند.

1. درمان خانگی برای سفید شدن پوست با ماست و پوست پرتقال خشک شده
ماست حاوی خواص آبرسانی می باشد، در حالیکه پوست خشک شده پرتقال در لایه برداری پوست اثربخش است. پوست خشک شده پرتقال موجب افزایش شکل گیری سلول های جدید پوست می شود، از این رو ، رنگ پوست را روشن تر می کند. ماست ، پوست آسیب دیده را ترمیم می کند.
آیا می خواهید پوست خود را با ماست و پوست خشک شده پرتقال سفید کنید؟ پس، طبق دستور زیر عمل کنید:

– یک قاشق غذاخوری ماست تازه را با یک قاشق غذاخوری پوست پرتقال خشک شده مخلوط کنید تا به شکل خمیر نرمی به دست بیاید.
– سپس، این ماسک را روی صورت و گردن خود قرار دهید.
– بگذارید به مدت 20 دقیقه روی صورتتان بماند.
– در نهایت با آب ولرم بشوئید.

اگر می خواهید هر چه زودتر به نتیجه برسید، این روش را دوبار در هفته تکرار کنید.

2. درمان خانگی برای سفید شدن پوست با آب لیمو، عسل و شیر
اگر به دنیال سفید کردن و درخشان کردن پوست هستید، نباید لیمو را نادیده بگیرید. لیمو حاوی اسیدی می باشد که به لایه برداری پوست کمک می کند و شکل گیری سلول های جدید پوست را تقویت می کند. استفاده از لیمو باعث درخشان شدن پوست می شود. با این وجود، لیمو ممکن است باعث خشکی و حساسیت پوستی شود. به همین دلیل برای حل این مشکل می توانید برای حل این مشکل ، لیمو را با عسل و شیر مخلوط کنید. شیر و عسل می توانند به نرم شدن پوست شما کمک کنند. ترکیب شیر، آبلیمو و عسل بسیار بهتر از محصولات شیمیایی است. دستور تهیه آن به صورت زیر است:

– یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یک قاشق غذاخوری شیر را باهم ترکیب کنید.
– یک قاشق چایخوری هم عسل به این ترکیب اضافه کنید.
– همه ترکیبات را خوب هم بزنید تا خمیر نرمی به دست آید.
– این ماسک را روی صورت خود قرار دهید.
– بگذارید به مدت 20 دقیقه بماند.
– آن رابا آب ولرم بشوئید.

اگر میخواهید به نتایج مطلوبی برسید، این روش را دوبار در هفته و به مدت دو هفته تکرار کنید. فقط بعد از استفاده از این ماسک حداقل به مدت 8 ساعت، نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.

3. درمان خانگی برای سفید شدن پوست با ماست، گوجه فرنگی و جو
ترکیب ماست، گوجه فرنگی و جو یکی از جالب ترین روش های درمان خانگی برای سفید کردن و درخشان کردن پوست می باشد. جو حاوی خواص لایه برداری پوست می باشد، در حالیکه گوجه فرنگی شکل گیری سلول های جدید پوستی را تقویت می کند. ماست هم باعث تغذیه پوست می شود. اگر می خواهید پوستی سفید و درخشان داشته باشید، این ماسک را نادیده نگیرید.

– یک قاشق غذاخوری ماست، یک قاشق غذاخوری گوجه فرنگی و یک قاشق غذاخوری جو را باهم مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست اید.
– این خمیر را روی صورت و گردن خود قرار دهید.
– به مدت 30 دقیقه منتظر بمانید.
– در نهایت با آب ولرم بشوئید.

4. درمان خانگی برای سفید شدن پوست با ماست
ماست بسیار خوشمزه است، اما یکی از درمان های خانگی برای سفید شدن پوست نیز محسوب می شود. ماست دارای فواید فراوانی برای سلامتی دستکاه گوارشی و همچنین پوست می باشد. ماست حاوی اسید لاکتیک می باشد که می تواند به مرطوب سازی پوست کمک کند و باعث سفید شدن پوست شود.

– کمی ماست را روی پوست خود قرار دهید.
– بگذارید به مدت 20 دقیقه روی پوستتان بماند.
– در نهایت با آب ولرم بشوئید.

برای نتیجه گیری بهتر، باید چندین بار در هفته این روند را تکرار کنید.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
برای سفید شدن پوست صورت چه باید کرد
کابرد عسل برای پوست صورت و نحوه استفاده از آن
5 ماسک پیل آف خانگی برای درخشندگی و از بین بردن لک های پوستی
مضرات آبلیمو بر روی پوست صورت
درمان های خانگی برای تگ های پوستی
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]