شیرین بیان در دوران شیردهی

تاثیر خوردن شیرین بیان در دوران شیردهی


تاثیر خوردن شیرین بیان در دوران شیردهی

همانطور که در دوران بارداری مراقب هر آنچه می خوردید بودید، دوران شیردهی هم دورانی است که همچنان باید مراقب هر آن چیزی که میخورید باشید. گیاهان می توانند دارای مزیت های فراوانی باشند، اما برخی گیاهان هستند که ممکن است دارای عوارض جانبی باشند. شیرین بیان هم یکی از گیاهانی می باشد که باید در دوران شیردهی در مورد مصرف آن دقت کنید.

شیرین بیان چیست؟
شیرین بیان که نام علمی آن Glycyrrhiza می باشد، گیاهی خودرو از تیره سبزی آساها می باشد که بومی جنوب اروپا، شمال آفریقا و نواحی معتدل آسیا می باشد. ریشه این گیاه تقریبا 50 برابر شیرین تر از قند می باشد. همین شیرینی آن موجب شده تا در نوشیدنی ها از آن استفاده شود. همچنین در بسیاری از کشورها برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گرفت. در عربستان صعودی برای درمان سرفه استفاده می شده است، در حالیکه در یونان باستان برای درمان آسم استفاده می شده است. ترکیبات شیمیایی موجود در شیرین بیان به درمان سرفه و ورم کمک فراوانی می کند.
گفته می شود این ترکیب ها دارای خواص ضد التهابی ، آنتی اکسیدانی و ضد ویروسی می باشد. اسید موجود در شیرین بیان، کارکرد غذه آدرنال را تقویت می کند و به درمان افسردگی و اضطراب کمک می کند.

عوارض جانبی شیرین بیان در دوران شیردهی
مصرف بیش از حد شیرین بیان می تواند باعث بروز مشکلاتی نظیر فشار خون، آب مروارید و غیره شود. افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی می باشند باید از مصرف شیرین بیان خودداری کنند، زیرا بر غده های آدرنال، هورمون ها و فشار خون تاثیر می گذارد که می تواند به قلب آسیب جدی وارد سازد. همچنین مصرف بیش از حد شیرین بیان می تواند موجب بیماری هایی مانند کلیه ، کبد یا دیابت شود.

مصرف شیرین بان در دوران شیردهی
هنوز در مورد مصرف شیرین بیان در دوران شیردهی ، تحقیقات کافی وجود ندارد. با این وجود، انجمن سلامت آمریکا توصیه می کند که در دوران شیردهی از مصرف شیرین بیان خودداری شود، زیرا باعث کاهش شیر می شود. حتی مادرانی که قبل از بارداری هم از شیرین بیان استفاده کرده اند، دچار عوارض آن در دوران شیردهی شده اند. مصرف شیرین بیان می تواند موجب سردرد، فشار خون بالا، بیماری های قلبی، یا حتی ورم به دلیل کمبود آب شود. مصرف شیرین بیان باید در دوران بارداری نیز به شدت پرهیز شود، چون باعث سقط جنین و یا زایمان زودرس می شود.

نتیجه گیری:
باید قبل از مصرف هرگونه دارویی و هرگونه ماده ای با پزشک خود مشورت کنید.
همیشه ترکیب محصولات گیاهی را که میخرید به دقت مطالعه کنید.
محصولاتی را خریداری کنید که دارای برند معتبری می باشد.
از مصرف بیش از حد شیرین بیان در هر حالتی خودداری کنید.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
خوردن غذاهای تند در دوران شیردهی
10 غذای ممنوعه در دوران شیردهی
مصرف کافئین در دوران شیردهی
افزایش شیر مادر با رازیانه : آیا حقیقت دارد




پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]