خوردن سوسیس در بارداری

آیا خوردن سوسیس در بارداری ضرر دارد

آیا خوردن سوسیس در بارداری ضرر دارد

سوسیس ها به خاطر داشتن مزه خوشمزه اشان بسیار معروف می باشند و در همه جا یافت می شوند. شاید در اوایل بارداری هیچ مشکلی با خوردن سوسیس نداشته باشید، اما دلیل نمی شود که در خوردن آن زیاده روی کنید. آیا می توانید سوسیس بخورید یا سوسیس دادرای باکتری های مضری می باشد که می تواند بر جنین تاثیر بگذارد.مجله نمونه ها بر گرفته از سایت momjunction این بار برای شما درباره سوسیس و مصرف آن در طول بارداری صحبت می کند و برای شما چند توصیه دارد.

آیا خوردن سوسیس در بارداری ضرر دارد؟
بله اگر سوسیس خوب پخته شده باشد و به حد کافی حرارت دیده باشد می توان خورد. سوسیس هایی که از گوشت قرمز تهیه می شوند ، باید در 160 درجه فارنهایت حرارت دیده باشند و سوسیس هایی که با گوشت مرغ یا بوقلمون تهیه می شوند باید 160 درجه فارنهایت حرارت دیده باشند. باید سوسیس را آنقدر بپذید که دیگر قسمت صورتی رنگ آن مشخص نباشد . با همه اینها بازهم بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

خوردن سوسیس در بارداری :
تا می توانید سوسیس هایتان را در خانه تهیه کنید و از مصرف سوسیس های آماده خودداری کنید. یک سوسیس در طول بارداری می تواند به چند روش در بارداری مضر باشد:

1-حاوی چربی و نمک فراوان(سدیم) می باشد:
دو عدد سوسیس حاوی 170 کالری و 15 گرم چربی می باشد. کالری زیاد می تواند منجر به افزایش وزن شود که می تواند در اواخر بارداری باعث بروز مشکلاتی شود. دو عدد سوسیس می تواند نمک مورد نیاز بدن شما را تامین کند. تحقیقات در آمریکا نشان داده که سوسیس حاوی نمک های غیر ضروری برای بدن می باشد. سدیم موجود در سوسیس از 100میلی گرم تا تقریبا 2 میلی گرم متغیر می باشد. سطح سدیم بالا می تواند موجب بروز بیماری های مربوط به ادرار و عرق کرونری شود.

2-لیستریا :
لیستریا نوعی باکتری می باشد که می تواند منجر به بیماری لیستریا شود. لیستریا موجب سقط جنین ، زایمان زودرس و حتی مرگ نوزاد می شود. سوسیس های خشک حاوی باکتری لیستریا می باشند.

3-توکسوپلاسموسیز و دیگر باکتری ها :
توکسوپلاسموسیز در بارداری بسیار نادر می باشد ، اما می تواند خطرناک باشد. این باکتری منجر به آسیب به مغز یا کوری نوزاد ، زایمان زودرس ، زردی و مشکلات رشد جسمانی در جنین می شود. این باکتری در گوشت های نپخته وجود دارد. سوسیس هایی که کم پخته می شوند ممکن است دارای دیگر باکتری ها از جمله سالمونلا نیز باشند. این باکتری موجب اسهال ، استفراغ ، تب ، آب زدایی و درد شکمی در زنان باردار می شوند.

4-سوزش سر دل :
مقدار ادویه زیادی که در تهیه سوسی به کار می رود ممکن است باعث سوزش سر دل در زنان باردار شود به ویژه در سه ماهه سوم بارداری . سوزش سر دل برای جنین ضرری ندارد ، اما ممکن است باعث ناراحتی شما شود.

مزیت های خوردن سوسیس :
-سوسیس ها حاوی نه اسید آمینو می باشند که پر از پروتئین می باشند که برای حفظ استحکام عضلات ضروری می باشند.
-آنها غنی از ویتامین ب12 می باشند که برای ساخت هموگلوبین لازم می باشند.
-برای حفظ سطوح هموگلوبین و پیشگیری از کمخونی ، آهن لازم می باشد .سوسیس دارای آهن می باشد.

نکته مهمی که باید توجه کنید این می باشد که نباید فکر کنید که چون سوسیس دارای این خواص می باشد ، پس غذای سالمی می باشد. این خواص در غذاهایی هم وجود دارند که بسیار سالم تر از سوسیس می باشند.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
ویار به پنیر در طول بارداری
علف لیمو در دوران بارداری
خواص و مضرات اسفناج در طول بارداری
تغذیه دوران بارداری برای هوش جنین
ذرت بو داده در بارداری
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]