خوردن خیار شور در دوران بارداری

خوردن خیار شور در دوران بارداری

خوردن خیار شور در دوران بارداری

آیا به یک شیشه پر از خیار شور ویار پیدا کرده اید؟
اگر به هر چیز شوری ویار دارید ، بدن شما می خواهد چیز مهمی را به شما گوشزد کند.

آیا در طول بارداری می توانیم خیار شور مصرف کنیم ؟
خیار شور یکی از غذاهایی می باشد که اکثر زنان در طول بارداری به آن ویار پیدا می کنند. برخی از آنها تمام دوران بارداری میل به خوردن خیار شور دارند و برخی دیگر فقط چند ماه می خواهند از آن بخورند.
خوردن کمی خیار شور نگران کننده نمی باشد.خیار شور دارای ارزش غذایی بسیار کمی می باشد. نه پروتئین دارد ، نه چربی و کمتر از یک گرم کربوهیدرات دارد . ویتامین ث و سدیم آن کافی نمی باشد و همچنین دارای پتاسیم بسیار کمی می باشد.
با این حال اگر خیار شور را در حد تعادل مصرف کنید ، هیچ گونه ضرری ندارد.

خوردن خیار شور در دوران بارداری به حفظ تعادل الکترولیت ها در بدن کمک می کند:
پتاسیم و سدیم دو الکترولیت مهم در بدن محسوب می شوند.وقتی باردار می شوید ، بدن شما به آب بیشتری نیاز دارد. در طول این ماهها نیاز بدن جنین به بدن شما نیز افزایش می یابد. بنابریان بدن شما به الکترولیت بیشتری نیاز دارد. آب خیار شور حاوی مقدار زیادی پتاسیم و سدیم می باشد . خوردن خیار شور در حد تعادل در بارداری می تواند به حفظ این الکترولیت ها کمک کند.

خوردن خیار شور در دوران بارداری باعث خطرات سدیم فراوان برای شما و جنین می شود:
خیار شور حاوی مقدار بسیار زیادی سدیم می باشد. اگر بیش از حد خیار شور مصرف کنید ، خطراتی متوجه شما و جنین خواهد شد.وقتی بیش از حد سدیم مصرف کنید ، بدن شما با کم آبی مواجه خواهد شد. مصرف بیش از حد سدیم می تواند منجر به فشار خون بالا شود.
وقتی باردار هستید ، شما تنها کسی هستید که منابع مغذی را به جنین می رسانید. سطوح بالای سدیم دارای تاثیر منفی بر رشد جنین می باشد. حتی مصرف بیش از حد سدیم می تواند بر کلیه های جنین نیز تاثیر بگذارد. همچنین می تواند باعث شود کودک در سالهای بعدی زندگی اش دارای فشار خون بالایی باشد.

در طول بارداری ، تغییرات بسیاری در بدن شما اتفاق می افتد که می تواند منجر به فشار خون بالا شود. فشار خون بالا می تواند به کلیه ها و رگ های خونی آسیب برساند و همچنین باعث می شود که اکسیژن کافی به جنین نرسد.
اگر فشار خون بالا داشته باشید ، ممکن است پزشک یک رژیم کم سدیم به شما پیشنهاد کند ، یا اینکه هر چه زودتر زایمان صورت گیرد.اگر زایمان خیلی زود صورت گیرد ، این هم می تواند برای جنین ضرر داشته باشد.پس سعی کنید در خوردن خیار شور تعادل را رعایت کنید تا به فشار خون بالا مبتلا نشوید. اگر میل شدید به خیار شور دارید و نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید ، حتما با پزشک مشورت کنید.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
عفونت های مخمری در بارداری
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]