خوردن بروکلی در دوران بارداری

9 مزیت جالب خوردن بروکلی در دوران بارداری

9 مزیت جالب خوردن بروکلی در دوران بارداری

مزیت های خوردن بروکلی در دوران بارداری :

1- خوردن بروکلی در دوران بارداری باعث پیشگیری از کمخونی می شود:
بروکلی غنی از آهن و اسید فولیک می باشد.بنابراین بروکلی از کاهش تعداد هموگلوبین خون جلوگیری می کند و بنابراین از پیدایش کمخونی در بارداری پیشگیری می کند.

2-محکم کردن استخوان ها :
زنان باردار به دلیل ضعیف شدن استخوان ها ، مستعد پوکی استخوان می باشند. بروکلی غنی از کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم و روی می باشد. خوردن آن باعث محکم شدن استخوان ها می شود.همچنین از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری می کند.

3-یک بارداری سالم را تضمین می کند:
بروکلی منبع عالی فولات می باشد که نواقصات نورولوژیکی را از بین می برد . خوردن بروکلی در بارداری به شما کمک می کند تا بارداری سالمی داشته باشید.

4-از پوست در مقابل اشعه ماورا بنفش محافظت می کند:
محققان ثابت کرده اند که بروکلی غنی از گلوکورافانین و سولفورافانین می باشد که التهاب پوست و آسیب با آن را در مقابل اشعه ماورابنفش به حداقل می رساند. همچنین بروکلی غنی از ویتامین B، E، A، K و ایدهای چرب امگا 3 ، اسید آمینوها و فولات می باشد.

5-تقویت سیستم ایمنی بدن :
بروکلی پر از ویتامین c ،بتاکاروتن ، سلنیوم ، روی ، مس ، فسفر و دیگر ویتامین ها و املاح معدنی می باشد.بنابراین با خوردن بروکلی در برابر عفونت ها و انواع بیماری ها در امان خواهید بود.

6-سلامتی چشم ها :
محققان اینگونه نتیجه گیری می کنند که بتاکاروتن موجود در بروکلی از چشمان شما در طول بارداری محافظت می کند. ویتامین A، ویتامین
B کمپلکس ، ویتامین ث ، ویتامین k و فسفر موجود در بروکلی سلامتی چشم ها را بهبود می بخشد و همچنین از بروز آب مروارید و دیگر بیماری های مربوط به چشم پیشگیری می کند.

7-از ابتلا به سرطان پیشگیری می کند :
بروکلی دارای خاصیت های ضد سرطانی می باشد. محققان ثابت کرده اند که مصرف بروکلی در طول بارداری از بروز سرطان هم در مادران و هم در جنین پیشگیری می کند از جمله سرطان کولون ، سرطان ریه و سرطان سینه.

8-دارویی برای دیابت بارداری :
اگر باردار هستید و مبتلا به دیابت بارداری هستید ، پس گنجاندن بروکلی در بارداری برای شما بسیار مفید خواهد بود. بروکلی حاوی مقدار زیادی از فیبرهای قابل حل و غیر قابل حل می باشد. فیبر به تنظیم سطح قند خون کمک می کند و قند بسیار کمی دارد.

9-پیشگیری از یبوست :
بروکلی غنی از فیبرهای قابل حل و غیر قابل حل می باشد. فیبر به حفظ آب بدن کمک می کند و بنابراین به سلامت روده ها کمک فراوانی می کند . بنابراین گنجاندن بروکلی در رژیم غذایی به پیشگیری از یبوست در طول دوران بارداری کمک می کند.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
مزیت های جالب خوردن نان در بارداری
خوردن برنج در بارداری
هشدارهایی برای ورزش در سه ماه اول بارداری
روش های سنتی تشخیص جنسیت جنین بدون سونوگرافی
روش ها و شرایط زایمان در آب
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]