خوردن برنج در بارداری

9 مزیت و 3 مورد از عوارض جانبی خوردن برنج در بارداری

9 مزیت و 3 مورد از عوارض جانبی خوردن برنج در بارداری

آیا خوردن برنج در بارداری مجاز است؟ آیا به خوردن برنج ویار دارید؟ اگر در مورد مصرف برنج در طول دوران بارداری شک دارید نگران نباشید. اگر به دنبال این سوالات می گردید لطفا مقاله ما را دنبال کنید.

برنج جزو مواد غذایی محسوب می شود که در تمام دنیا مصرف می شود. مردم از برنج برای تهیه هزران نوع غذا استفاده می کنند. اغلب زنان باردار به برنج ویار پیدا می کنند و دوست دارند مدام برنج بخورند. بنابراین مصرف برنج در طول بارداری مسئله مهمی می باشد.
بیایید نگاهی به مزیت ها و عوارض جانبی خوردن برنج در بارداری بیندازیم:

مزیت های خوردن برنج در بارداری :

1-انرژی فوری را فراهم می کند:
برنج حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات می باشد که فورا انرژی بدن شما را تامین می کند. برنج منبع غنی ویتامین ها مانند ویتامین D ، ریبوفلاوین و تیامین می باشد .

2-محکم کردن استخوان ها :
همچنین برنج حاوی مقدار زیادی مواد معدنی از جمله کلسیم ، آهن و فیبر می باشد. بنابراین مصرف برنج در طول بارداری باعث محکم شدن استخوان ها و دندان های شما خواهد شد.

3-از یبوست پیشگیری می کند:
برنج حاوی نشاسته فراوانی می باشد که بر روده تاثیر می گذارد. رشد باکتری های مفید برای شکم را بهبود می بخشد . بنابراین از بروز مسائلی مانند یبوست و خونریزی پیشگیری می کند.

4-به کنترل فشار خون کمک می کند:
برنج حاوی مقدار خیلی کمی سدیم می باشد. برنج به تنظیم فشار خون در طول بارداری کمک می کند.

5-از عفونت های ادراری و تناسلی پیشگیری می کند:
عفونت های ادراری -تناسلی هم می توانند بر شما و هم بر جنین تاثیر بگذارند. برنج نوعی ادرار آور محسوب می شود که از احتمال عفونت های ادراری در دوران بارداری پیشگیری می کند.

6-رشد مغز را بهبود می بخشد:
برنج حاوی مواد مغذی بسیاری می باشد که به رشد مغز جنین کمک فراوانی می کنند.

7-موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود:
برنج حاوی آنتی اکسیدان هایی می باشد که برای مادران باردار بسیار مفید می باشند. آنتی اکسیدان ها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند و از عفونت ها پیشگیری می کنند.

8-سطوح گلوکز خون را تنظیم می کند:
برنج قهوه ای حاوی مقدار زیادی فیبرهای غیر قابل حل می باشد که به تنظیم سطوح قند خون کمک می کند.خوردن برنج قهوه ای در طول بارداری می تواند به کنترل دیابت بارداری کمک کند.

9-مشکلات مربوط به کلسترول را از بین می برد:
برنج غذایی بدون کلسترول می باشد.بنابراین گنجاندن برنج در طول رژیم غذایی به تعادل رژیم غذایی کمک می کند و کمک می کند تا از بیماری های مربوط به کلسترول دور بمانید.

عوارض جانبی خوردن برنج در طول بارداری :

-مصرف بیش از حد برنج در طول بارداری موجب افزایش وزن و در نتیجه چاقی می شود.
-برنج سفید نسبت به برنج قهوه ای شاخص قند خون بالایی دارد . برنج سفید می تواند شما را مبتلا به دیابت بارداری کند.
-تحقیقات نشان داده است که برنج حاوی مقدار زیادی آرسنیک می باشد که ممکن است منجر به مرگ نوزاد هنگام تولد شود. البته اگر بیش از حد خورده شود.

در مورد مقدار برنجی که باید هر روز مصرف کنید حتما با پزشک خود مشورت کنید. برنج خام حاوی مواد شیمیایی مضری می باشد که ممکن است به جنین آسیب وارد کند.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
روش های سنتی تشخیص جنسیت جنین بدون سونوگرافی
روش ها و شرایط زایمان در آب
فهرست گیاهان دارویی در دوران بارداری
6 مزیت جالب خوردن کیوی در دوران بارداری
ویار به خیار در دوران بارداری
]