خواص روغن ماهی

خواص روغن ماهی برای سلامتی و زیبایی

خواص روغن ماهی برای سلامتی و زیبایی

تحقیقات انجام شده در دانشگاه هاروارد نشان داد که ارتباط نزدیکی بین کمبود اسیدهای چرب امگا 3 و مرگ آمریکایی وجود دارد. کمبود اسیدهای چرب امگا 3 هر سال باعث مرگ 96000 نفر می شود. می توانیم با افزایش جذب اسیدهای چرب امگا 3 ، میزان این مرگ و میر را کاهش دهیم. به طرز شگفت انگیزی، روغن ماهی حاوی مقدار فراوانی اسیدهای چرب امگا 3 می باشد. در اینجا می خواهیم به برخی از فواید روغن ماهی برای سلامتی و زیبایی اشاره کنیم:

1. خواص روغن ماهی : درمان بیش فعالی
کمبود اسیدهای چرب امگا 3 ممکن است منجر به اختلال بیش فعالی شود. بیش فعالی اگر به موقع درمان نشود، ممکن است منجر به مشکلات رشدی و مشکلات ذهنی روانی در فرد شود. ارتباط نزدیکی بین مصرف منظم اسیدهای چرب امگا 3 و بهبود بیش فعالی وجود دارد. اسیدهای چرب امگا 3 به بهبود رفتار در کودکان بیش فعال کمک می کند.

2. خواص روغن ماهی : کاهش اضطراب
بر طبق نتایج تحقیقاتی که در مجله علم عصب در سال 2013 منتشر شد، جذب اسیدهای چرب امگا 3 باعث کاهش اضطراب و افسردگی می شود. مکمل روغن ماهی باعث بهبود رشد مغز می شود . بهتر است والدین روغن ماهی را حتما در رژیم غذایی کودکان خود بگنجانند.

3. خواص روغن ماهی : درمان آلزایمر
بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که ارتباط نزدیکی بین مصرف اسیدهای چرب امگا 3 و بیماری آلزایمر وجود دارد. بسیاری از تحقیقات دریافته اند که درمان بیماری الزایمر یکی از فواید جالب روغن ماهی می باشد. روغن ماهی، منبع عالی اسیدهای چرب امگا 3 می باشد. مکمل های آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب امگا 3 ممکن است احتمال بیماری آلزایمر در افراد مسن را کاهش دهد. همچنین، مصرف منظم روغن ماهی ممکن است موجب بهبودی زوال عقل در بیماران شود.

4. خواص روغن ماهی : درمان آرتریت
روغن ماهی به عنوان یک درمان عالی برای بیماری آرتریت محسوب می شود. بیماران مبتلا به آرتریت بعد از مصرف مکمل های روغن ماهی، درد کمتری را احساس می کنند.

5. خواص روغن ماهی : پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی
روغن ماهی حاوی خواص ضد التهابی می باشد، از این رو مصرف منظم روغن ماهی می تواند به پیشگیری و کاهش بیماری های قلبی عروقی کمک کند. اسیدهای چرب امگا 3 یافت شده در روغن ماهی با بهبود عملکرد قلب می تواند از سکته های قلبی پیشگیری کند.

6. خواص روغن ماهی : درمان اختلالات چشمی
روغن ماهی در درمان اختلالات چشمی بسیار اثربخش است که یکی از فواید جالب روغن ماهی محسوب می شود. رابطه نزدیک بین روغن ماهی و درمان اختلالات چشمی توسط تحقیقات بسیاری ثابت شده است.

7. خواص روغن ماهی : کاهش احتمال ابتلا به سرطان
جذب منظم روغن ماهی به کاهش انواع سرطان از جمله پروستات، روده و سینه کمک می کند. یک بررسی که در سال 2013 منتشر شد، نشان داد که رابطه نزدیکی بین اسیدهای چرب امگا 3 و پیشگیری از سرطان پروستات وجود دارد. یک بررسی دیگر در سال 2016 نشان داد که مصرف زیاد روغن ماهی ممکن است احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد. بیماران سرطانی در هر شرایطی باید روغن ماهی را به رژیم غذایی خود اضافه کنند تا بتوانند از پیشرفت تومور پیشگیری کنند.

8. خواص روغن ماهی : مراقبت از پوست
استفاده از روغن ماهی برای مراقبت از پوست بسیار مفید می باشد. مصرف منظم روغن ماهی می تواند باعث درخشندگی پوست شود.

9. خواص روغن ماهی : مراقبت از مو
اسیدهای چرب امگا 3 یافت شده در روغن ماهی باعث رشد تقویت موها و تغذیه فولیکول های مو می شود. روغن ماهی چون دارای پروتئین می باشد، به همین دلیل موجب تقویت موها می شود. حتما روغن ماهی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

10. خواص روغن ماهی : درمان و پیشگیری از آکنه
روغن ماهی باید در درمان آکنه مورد استفاده قرار گیرد، چون روغن ماهی حاوی EPA می باشد. EPA نقش مهمی در جلوگیری از شکل گیری آندروژن بازی می کند. بسیاری از ترکیبات روغن ماهی به نحو اثر بخشی به درمان آکنه کمک می کند. برای کاهش آکنه، کافیست روغن ماهی را روی پوست خود قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید، سپس بشورید.

11. خواص روغن ماهی : کاهش تاثیرات آلودگی هوا
ارتباط بین نزدیکی آلودکی هوا و بدن شما وجود دارد. آلودگی هوا نه تنها بر بدن شما بلکه بر ظاهر شما نیز تاثیر می گذارد. آلودگی هوا منجر به مشکلات ریوی، سرطان و آسم می شود. همچنین ، فرایند پیر شدن را سریع تر می کند. توصیه می شود برای کاهش مضرات آلودگی، روغن ماهی را وارد رژیم غذایی خود کنید و یا از مکمل های روغن ماهی استفاده کنید.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها :
هفت درمان خانگی عرق دست و پا
فواید کافور که احتمالا تاکنون نمی دانستید
درمان عفونت ماستیت در طب سنتی
درمان شکم درد با گیاهان دارویی
درمان زگیل کف پا در خانه
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]