خواص روغن بادرنجبویه

خواص روغن بادرنجبویه که ثابت شده اند

خواص روغن بادرنجبویه که ثابت شده اند

روغن بادرنجبویه سالهاست که برای درمان انواع بیماری ها از جمله میگرن، بی خوابی، اضطراب، دیابت، فشار خون. اگر می خواهید دیگر فواید این روغن را بدانید، حتما مقاله ما را تا انتها بخوانید. همه اینها اثبات شده اند.

1. خواص روغن بادرنجبویه : دارای تاثیرات ضد التهابی می باشد
یکی از بهترین خواص روغن بادرنجبویه این می باشد که دارای تاثیرات ضد التهابی می باشد. تحقیقات نشان داده اند که روغن بادرنجبویه می تواند به درمان انواع بیماری هایی که موجب التهاب و درد می شوند کمک کند. خواص ضد التهابی یافت شده در روغن بادرنجبویه، کاهش ادم را نشان داد.

2. خواص روغن بادرنجبویه : باعث کاهش سطوح تری گلیسیرید می شود
یک بررسی در سال 2012 نشان داد که روغن بادرنجبویه می تواند باعث کاهش سطوح تری گلیسیرید شود. یک بررسی دیگر نیز نشان داد که این روغن حاوی فنولیک آلکالوئید می باشد که می تواند مانع از سنتز کلسترول شود.

3. خواص روغن بادرنجبویه : به درمان بیماری دیابت نوع 2 کمک می کند
خواص ضد دیابتی این روغن، یکی از فواید آن است که باید حتما از آن مطلع شوید. این روغن می تواند به متابولیسم در کبد کمک کند.
یک بررسی در سال 2012 نشان داد که به موش هایی که به مدت 6 هفته، روغن بادرنجبویه تزریق شده بود، کاهش گلوکز خون مشاهده شد.
برای درمان دیابت نوع 2، 2 الی 3 قطره روغن بادرنجبویه را به یک فنجان چای گرم اضافه کنید، سپس، آن را بنوشید. البته، بهتر است قبل از هر اقدامی با پزشک متخصص خود مشورت کنید. همچنین، از کیفیت روغن بادرنجبویه اطمینان حاصل کنید.

4. خواص روغن بادرنجبویه : اخلاق را بهتر می کند و افسردگی را درمان می کند
یکی دیگر از خواص بادرنجبویه این می باشد که اخلاق را بهتر می کند و باعث درمان افسردگی می شود. در واقع، روغن بادرنجبویه حاوی خواص ضد افسردگی می باشد که می تواند باعث آرامش شود.

5. خواص روغن بادرنجبویه : پیشگیری و درمان عفونت ها
تحقیقات نشان داده اند که استفاده از درمان های گیاهی ممکن است روش های خوبی برای پیشگیری از بسیاری از عفونت ها باشد. روغن بادرنجبویه دارای توانایی پیشگیری از بسیاری از عفونت ها می باشد.

6. خواص روغن بادرنجبویه : کاهش فشار خون بالا
روغن بادرنجبویه می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. یک بررسی که در سال 2015 منتشر شد، نشان داد که روغن بادرنجبویه می تواند به کاهش فشار خون در موش ها کمک کند. می توانید برای کاهش فشار خون می توانید از روغن بادرنجبویه استفاده کنید.

7. خواص روغن بادرنجبویه : کاهش علائم قاعدگی و یائسگی
یک بررسی در سال 2015 نشان داد که این روغن می تواند شدت علائم قاعدگی را کاهش دهد. همچنین، ثابت شده است که این روغن می تواند علائم یائسگی را نیز کاهش دهد.

8. خواص روغن بادرنجبویه : گرم کردن بدن
ماساژ کف پاها با این روغن می تواند به گرم کردن بدن کمک کند.

9. خواص روغن بادرنجبویه : کاهش خستگی
کاهش خستگی یکی دیگر از خواص روغن بادرنجبویه می باشد که نباید این خاصیت را نادیده بگیریم. برای کاهش خستگی، کافیست نیم ساعت قبل از خواب، بدن خود را با روغن بادرنجبویه ماساژ دهید.

10. خواص روغن بادرنجبویه : تقویت قدرت مغز
روغن بادرنجبویه می تواند برای تقویت قدرت مغز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، برای درمان بیماری آلزایمر نیز استفاده می شود.

11. خواص روغن بادرنجبویه : کاهش تب
روغن بادرنجبویه می تواند با عفونت های میکروبی و باکتریایی که باعث تب می شوند ، مبارزه کند. بر طبق یک بررسی، این روغن می تواند به کاهش تب کمک کند که نباید این خاصیت را نادیده بگیریم.

12. خواص روغن بادرنجبویه : تقویت سیستم ایمنی بدن
این روغن دارای خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی می باشد که می تواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شود.

13. خواص روغن بادرنجبویه : درمان عفونت دهان
برای درمان عفونت دهان از جمله خونریزی لثه و بوی بد دهان، می توانید از روغن بادرنجبویه استفاده کنید. فقط کافیست کمی بادرنجبویه را داخل دهانشویه بریزید و دهان خود را با آن غرغره کنید.

14. خواص روغن بادرنجبویه : درمان نیش حشرات
اگر حشره ای بدن شما را نیش زده است، می توانید کمی روغن بادرنجبویه را روی نیش حشره بزنید تا خارش برطرف شود. روغن نارگیل نیز درمان خوبی برای نیش حشرات است.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
چگونه از عسل برای درمان اضطراب استفاده کنیم
درمان ورم لثه به روش های خانگی
فواید کافور که احتمالا تاکنون نمی دانستید
درمان شکم درد با گیاهان دارویی
خوراکی های مفید برای پیشگیری از عفونت های مخمری
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]