ترشحات سفید رنگ در طول بارداری

ترشحات سفید رنگ در طول بارداری : آیا نگران کننده است؟

ترشحات سفید رنگ در طول بارداری : آیا باید نگران باشیم

“من در اولین بارداری خود کلا ترشحات سفید رنگی داشتم. زنان فامیل می گفتند که این ترشحات سفید رنگ باید طی چند هفته متوقف شوند. کمی نگران شدم و ترسیدم که نکند جنین در شکمم سقط شود. به پزشک مراجعه کردم و پزشک گفت که نباید نگران باشم. اما وقتی برای اولین بار مادر می شوی نگران نبودن کار آسانی هم نیست. برای همین، تمام طول بارداری ام را با نگرانی و استرس سپری کردم. خدا را شکر نه برای جنین اتفاق افتاد و نه برای خودم.
در دومین بارداری ام، دوباره با این مشکل مواجه شدم. اما این بار بسیار معمولی رفتار کردم. چون دیگر می دانستم که ترشحات بارداری بسیار نرمال هستند.”

مجله اینترنتی نمونه ها این بار می خواهد در مورد این ترس ها در مورد ترشحات سفید بارداری با شما صحبت کند. در اینجا، به همه سوالاتی که ممکن است به ذهن تان خطور کند، پاسخ خواهیم داد.

چرا ترشحات سفید رنگ در طول بارداری اتفاق می افتند؟
ترشحات سفید رنگ در طول بارداری، یک ماده سیالی می باشد که در داخل سرویکس و واژینال تشکیل می شود. این ترشحات باعث تمیز ماندن دستگاه تولید مثل زنان می باشد و باعث پیشگیری از عفونت می شود. بنابراین، ترشح مانند لوسیون پاک سازی دستگاه تناسلی عمل می کند.

چرا زنان در مورد ترشحات سفید رنگ در طول بارداری نگران هستند
ترشحات سفید رنگ در طول بارداری بسیار نرمال هستند. در طول بارداری، این ترشحات افزایش می یابند، چون بدن شما در طول بارداری استروژن بیشتری تولید می کند و جریانات خون بیشتری در ناحیه لگن رها می شوند. ترشحات سفید رنگ و شفاف از ترشحات واژینالی، سلول های مرده و باکتری های واژینال تشکیل یافته است.

– همانطور که سر جنین در گردنه رحم تحت فشار قرار می گیرد، این فشار می تواند این جریان را در مراحل آخر بارداری بیشتر کند.
– گردنه رحم و دیواره واژینال نرم تر می شود و ترشح سفید رنگی را به بیرون می فرستد که باعث پیشگیری از عفونت ها در طول بارداری می شود. پس این ترشحات بدین معنی هستند که رحم شما با این ترشحات از جنین محافظت می کنند.

چه موقع این ترشحات سفید رنگ مخاطی نرمال هستند؟
ترشحات سفید رنگ در طول بارداری به شرطی نرمال است که شفاف، شیری مانند باشند و بوی ملایمی داشته باشند.

اریک گاریسمن ، متخصص زنان و زایمان می گوید:” تقریبا هر زن بارداری این مشکل را تجربه می کند. می تواند آزار دهنده باشد، اما نمی تواند خطرناک و یا بد باشد.”
برای خیلی از زنان باردار، ترشحات واژینال در طول بارداری افزایش می یابد و در مراحل آخر بارداری غلیظ تر می شود. در انتهای بارداری، این ترشحات می توانند بسیار غلیظ تر و به همراه خون باشند، چون کودک خود را برای به دنیا آمدن آماده می کند.

ترشحات سفید رنگ در طول بارداری چه زمانی غیر نرمال است؟

قبل از آنکه به توضیح ترشحات غیر معمول بپردازیم، بهتر است در مورد انواع ترشحات و نوع آنها صحبت کنیم:

1. ترشحات شیری مانند سفید رنگ
همانطور که در بالا ذکر شد، ترشحات کرمی رنگ سفید تقریبا نرمال است. این ترشحات می تواند نشانه تخمک گذاری و علائم اولیه بارداریباشد.

2. ترشحات سفید رنگ غلیظ
برخی زنان باردار، ترشحات غلیظ سفید رنگ را تجربه می کنند و هیچ جای نگرانی در مورد این نوع ترشحات وجود ندارد. اگر باردار نیستید، این ترشحات نزدیک شدن به چرخه قاعدگی را نشان می دهد.

3.ترشحات سفید رنگ پنیری و غلیظ
این ترشح می تواند علامت عفونت در رحم باشد.

زمانی باید از ترشحات نگران باشیم که :
– به رنگ زرد، قهوه ایی یا سبز باشد.
– بوی ماهی یا بوی تندی دهد.
– واژن شما به رنگ قرمز و تحریک پذیر می باشد.

ترشحات غیر معمول نشانه عفونت می باشند:

1. ترشحات پنیری مانند همراه با بو و خارش ممکن است نشانه عفونت مخمری باشد. رشد بیش از حد قارچ ها موجب این عفونت می شوند. این عفونت باعث آسیب رسیدن به جنین نمی شود. با اینکه روش های زیادی برای درمان این نوع عفونت ها وجود دارد، اما توصیه می شود حتما برای درمان آن به پزشک مراحعه کنید.

2. ترشحات زرد، سفید یا خاکستری رنگ با بوی ماهی می تواند نشانه واژینوز باکتریایی باشد. این بیماری به علت رشد بیش از حد باکتری ها به وجود می آید. 10 تا 40 درصد زنان باردار به این عفونت تبدیل می شوند که می تواند باعث زایمان زودرس، و عفونت مایع آمونیوتیکی شود.

3. ترشح قهوه ای رنگ می تواند باعث سقط جنین شود یا نشان می دهد که جنین در خارج از رحم قرار گرفته است. این ترشح نشانه خطر برای مادر محسوب می شود و هر چه زودتر جنین باید برداشته شود. برخی مواقع در حین مقاربت جنسی در حین بارداری، این ترشح دیده می شود که بسیار نرمال است.

4. ترشح زرد رنگ یا مایل به سبز ممکن است مشانه تریکومونوسیاسیز باشد. بر طبق تخمین های WHO، بیش از 25 میلیون زن در دنیا به این عفونت مبتلا هستند. این عفونت ممکن است باعث احتمال زایمان زود رس و یا تولید نوزادی با وزن بسیار کم شود.

با انجام تست غربالگری می توانید بفهمید که چه عفونت هایی در رحم شما وجود دارد.

علت های عفونت غیر معمول در بارداری
-استفاده از آنتی بیوتیک ها
– سرطان گردنه رحم
– دیابت
-استفاده از صابون در اطراف دستگاه تناسلی
– داشتن بهداشت ضعیف

در مورد عفونت های غیر معمول در بارداری چه باید کرد؟
در بسیاری مواقع، عفونت های غیر معمول در بارداری بدون ضرر هستند. اما این بدان معنا نیست که آنها را نادیده بگیرید. بنابراین، اقدام به خوددرمانی نکنید. با یک پزشک مشورت کنید تا دستورات لازم را به شما ارائه کند.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]