تب و لرز در دوران بارداری

تب و لرز در دوران بارداری

تب و لرز در دوران بارداری

تب و لرز هیچ ارتباطی به بارداری شما ندارد، و اگر تب و لرز دارید ، پس به احتمال زیاد دچار بیماری دیگری هستید. وقتی باردار هستید، سیستم ایمنی بدن شما ضعیف می شود، بنابراین خیلی زود به هر بیماری ممکن است دچار شوید.

اگر تب و لرز دارید ، احتمالا به یکی از بیماری های زیر مبتلا شده اید:

1- تب و لرز در دوران بارداری : عفونت مجاری ادراری
بر طبق تحقیقات، بیش از ده درصد مادران باردار در طی نه ماه بارداری به عفونت دستگاه ادراری مبتلا می شوند. اگر زود تشخیص داده شوند ، نگران کننده نیستند.

2- تب و لرز در دوران بارداری : آنفلونزا
اگر دچار تب، لرز، درد ، سرفه ، حالت تهوع و استفراغ هستید، پس به احتمال زیاد مبتلا به آنفلونزا هستید. چون سیستم ایمنی زنان باردار بسیار ضعیف می باشد، زودتر از دیگران دچار بیماری آنفلونزا می شوند. اگر مشکوک به بیماری آنفلونزا هستید، فورا به پزشک مراجعه کنید.

3- تب و لرز در دوران بارداری : عفونت تنفسی
ممکن است علائمی داشته باشید که شبیه به آنفلونزا می باشند و به سختی نفس بکشید. علائم این بیماری عبارتند از :آبریزش بینی ، گرفتگی گلو و سرفه. این بیماری در طی سه تا 14 روز بهبود می باد و می توانید در خانه آن را درمان کنید. اگر بعد از این مدت بهبود نیافتید، احتمالا عفونت دیگری در بدن شماست (سینوزیت، برونشیت، ذات اریه). بنابراین توصیه می شود به پزشک مراجعه کنید.

4- تب و لرز در دوران بارداری : ویروس دستگاه گوارش
اگر اسهال و استفراغ یک زن باردار بیش از یک روز طول بکشد و درمان نشود، برای او خطرناک می باشد. زیرا آب زیادی را از دست داده و می تواند موجب زایمان زودرس شود.توصیه ما این است که هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

علت های جدی تب و لرز در دوران بارداری :

1-کوریوآمنیونیت
علاوه بر تب و لرز، عفونت باکتریایی غشاهایی که جچنین را احاطه کرده اند، می تواند موجب تعریق ، تپش قلب و ترشحات واژینالی غیر معمول شود. اگر شما به این ویروس مبتلا باشید، احتمال ابتلای جنین هم بسیار بالاست.از این رو بعد از زایمان ، نوزاد تحت درمان قرار می گیرد. اگر این بیماری درمان نشود و یا شدید باشد ممکن است منجر به لخته شدن خون مادر شود و یا حنین را مبلا به مننژیت و یا مشکلات تنفسی کند.

2- لیستریا
ایستریا ، نوعی عفونت می باشد که از طریق مصرف آب یا غذای آلوده وارد بدن می شود. علائم اولیه لیستریا عبارتند از :تب ، درد عضلات ، تهوع و استفراغ .این علائم ممکن است چند روز یا حتی چند ماه بعد از خوردن مواد آلوده خود را نشان دهند. اگر عفونت به سیستم عصبی نفوذ کند، می تواند منجر به سردرد ، گرفتگی گردن ، گیجی و از دست دادن تعادل ،شود. در برخی موارد ، این عفونت می تواند منجر به سقط جنین ، زایمان زودرس یا حتی تولد نوزاد مرده شود.

برای پیشگیری از این بیماری از خوردن مواد غذایی زیر پرهیز کنید:
-هات داگ یا گوشت هایی که کم پخته میشوند.
-پنیرهای نرم مانند فتا مگر آنکه روی برچسب آن نوشته شده باشد که از شیر پاستوریزه تهیه شده اند.
-غذاهای دریایی مگر آنکه به خوبی پخته شده باشند.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها

5 مزیت خوردن گوشت اردک در طول بارداری
نوشیدن آب نارگیل در طول بارداری
آیا می توانید نبض قلب جنین تان را احساس کنید
خوردن کاهو در دوران بارداری
خوردن شلغم در دوران بارداری
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

|
]