چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟

رژیم گرفتن و ورزش کردن برای لاغری می تواند برنامه سختی باشد. با این وجود، چندین نکته ثابت شده وجود دارد که می توانید کالری کمتری مصرف کنید. این روش ها برای کاهش وزن بسیار اثربخش هستند و همچنین از افزایش وزن در آینده پیشگیری می کنند.
در اینجا چند روش را به شما معرفی می کنیم که می توانید بدون رژیم و ورزش کردن لاغر شوید:

1. غذا را آرام بجوید و آهسته بخورید
مغز شما برای اینکه بداند به قدر کافی خورده اید یا نه به زمان نیاز دارد. جویدن بهتر غذا به شما کمک می کند تا آهسته تر غذا بخورید که در نتیجه باعث می شود آهسته تر بخورید. سریع غذا خوردن می تواند بر وزن شما تاثیر بگذارد. یک بررسی گزارش داد که افرادی که سریع تر غذا می خورند در مقایسه با افرادی که آهسته غذا می خورند چاق تر هستند.

آهسته غذا خوردن به شما کمک می کند تا به مدت بیشتری سیر بمانید و با جذب کالری کمتر احساس گرسنگی نکنید. این روش، روش آسانی برای لاغر شدن و پیشگیری از چاقی می باشد

2. استفاده از بشقاب های کوچکتر برای غذاهای ناسالم
امروزه بشقاب های غذا نسبت به ده های گذشته بزرگ تر هستند. متاسفانه بشقاب بزرگ تر باعث می شود بیشتر غذا بخورید. در نتیجه، بشقاب کوچک تر نیز باعث می شود غذای کمتری بخورید.
می توانید برای غذاهای سالم، بشقاب های بزرگتر و برای غذاهای ناسالم بشقاب کوچکتر انتخاب کنید.

3. به مقدار فراوانی پروتئین بخورید
پروتئین تاثیر قدرتمندی بر اشتها دارد. پروتئین می تواند احساس سیری را در شما به وجود آورد، گرسنگی را کاهش دهد وب ه شما کمک کند تا کالری کمتری بخورید.
پروتئنی تاثیر مهمی بر هورمون هایی که باعث احساس سیری می شوند می گذارد.
یک بررسی نشان داد که افزایش جذب پروتئین از 15% تا 30% کالری ها به شرکت کنندگان کمک کرد تا 441 کالری کمتر در هر روز مصرف کنند و در 12 هفته 5 کیلو کم کنند. در یک بررسی دیگری، زنان چاق یا دارای اضافه وزن که برای صبحانه تخم مرغ می خوردند، در مقایسه با زنانی که تخم مرغ نمی خوردند، موقع ناهار کمتر غذا می خوردند.
غذاهای غنی از پروتئین عبارتند از سینه مرغ، ماهی، ماست یونانی، عدس و بادام.

ثابت شده است افزودن پروتئین به رژیم غذایی باعث کاهش وزن “اتوماتیک” می شود.

4. غذاهای غیر سالم را جلوی چشمان خود نگذارید
دیدین غذاهای غیر سالم ممکن است میل شما را به خوردن آن غذا بیشتر کند که در نتیجه باعث می شود بیشتر غذا بخورید. یک بررسی نشان داده است که اگر غذاهای پرکالری در خانه ای بیشتر وجود داشته باشد، افراد آن خانه چاق تر هستند. غذاهای غیر سالم را دور از دید خود قرار دهید .

تهیه و ترجمه:اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]