افزایش وزن در طول بارداری

افزایش وزن در طول بارداری

افزایش وزن در طول بارداری

امروزه در همه جا شاهد این موضوع می باشیم که هر کسی چقدر چاق یا لاغر می باشد.در واقع به فکر سلامتی خود نیستیم و به تنها چیزی که فکر می کنیم لاغر شدن می باشد.این معضل حتی در طول بارداری هم مشاهده می شود.خواهش می کنیم در حین بارداری به فکر لاغر شدن خود نباشید.متاسفانه امروزه هر کسی از چاق شدن خجالت می کشد، حتی در هنگام باردار بودن.
جای هیچ شکی نیست که می توانید قبل از باردار شدن خود را تا پنج کیلو لاغر کنید.و اگر بیش از حد لاغر هستید باید به حد نرمال برسید و بعد باردار شوید.معمولا بین هفت تا ده کیلو باید چاق شوید. این مشخصات برای زنانی است که بارداری سالمی دارند و تک قلو باردار می باشند.
مادرانی که چند قلو باردار هستند ، باید در طول بارداری بیشتر چاق شوند.

افزایش وزن در طول بارداری

چرا افزایش وزن؟
افزایش وزن دارای مزیت هایی هم برای شما و هم برای کودک شما می باشد.اول از همه به یاد داشته باشید که یک انسان را در شکم خود حمل می کنید.
می دانیم که زنانی که خودشان را از تغذیه مواد مغذی محروم می کنند، در واقع کودک خود را از تغذیه این مواد مغذی محروم می کنند.و باعث می شوند کودکان بعد از به دنیا آمدن زمان بیشتری را در بیمارستان سپری کنند.

افزایش وزن در طول بارداری

چگونه باید چاق شوم؟
سوال خوبی پرسیدید!چون می خواهم بگویم به هر طریقی که می توانید!فقط به یاد داشته باشید که خوردن برای دو نفر به این معنا نمی باشد که دو برابر بخورید.در کل شما باید 200 تا 300 کالری اضافه در یافت کنید.
باید مطمئن شوید که رژیم غذایی شما پر است از مواد مغذی نه اینکه پر از هله هوله یا پر از چربی یا قند باشد.به جای اینکه برای میان وعده یک عدد شیرینی بخورید، میوه تازه میل کنید.
اکثر زنان در اوایل بارداری متوجه افزایش جزئی وزن خود می شوند که معمولا در طول سه ماهه اول دو کیلو چاق می شوند.کودک شما هنوز در اواخر سه ماهه اول بسیار کوچک می باشد.حتی دیده شده است زنانی که کمتر فعالیت می کنند تا پنج کیلو چاق تر شده اند.اگر قبل از بارداری اضافه وزن داشتید، در این سه ماه اول باید یک و نیم کیلو چاق شوید.و اگر لاغر بودید باید در این سه ماهه تا پنج کیلو چاق شوید.
بعد از این در سه ماهه دوم و سوم بیشتر از آنچه که تصورش را بکنید چاق خواهید شد، تقریبا هر هفته نیم کیلو.حالا اگر خیلی لاغر هستید باید 25% بیشتر چاق شوید .و اگر چاق هستید ، باید کمتر از این مقدار چاق شوید.
اگر هر هفته بیشتر از یک کیلو چاق می شوید نگاهی به رژیم خود بیندازید و عادت های بد غذایی خود را ترک کنید.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها

خوردن پرتقال در طول بارداری
چگونه کم آبی بدن را در طول بارداری کنترل کنیم؟
7 مزیت خوردن کشمش در طول بارداری
آهن در طول بارداری: فواید و مضرات آن
علائم جنین دختر در بارداری
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]