آموزش رنگ کردن موها

آموزش رنگ کردن موها

آموزش رنگ کردن موها

در این مطلب درباره تن رنگ ها و سایه های آنها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا دانش خود را در این باره بالا ببرید. با خواندن این مطلب می توانید اطلاعات زیادی درباره رنگ مو ، اکسیدان و واریاسیون کسب کنید.

آموزش رنگ کردن موها
چه ابزاری را آماده کنید؟
بعد از پوشیدن دستکش مقدار لازم از رنگ مورد نظرتان را در یک ظرف غیر فلزی بریزید و بعد مقدار لازم از کرم اکسیدان را به آن اضافه کرده و در نهایت با قلم رنگ آنها را با هم مخلوط کنید تا ترکیبی یکنواخت به دست آورید. نکته:معمولا درصد استفاده از کرم اکسیدان (1+1) است مگر اینکه روی تیوپ درصد اکسیدان را توضیح داده باشند. برای جلوگیری از ریختن رنگ روی لباس خود از یک پیش بهند یا لباس کهنه استفاده کنید. در صورتی که می خواهید پوست شما در اثر تماس با رنگ لک نشود، می توانید قسمت هایی از صورت خود را که نزدیک محل رویش موست با کرم چرب بپوشانید (مثل وازلین، قسمت هایی مانند پشت گردن ، پیشانی و شقیقه).

آموزش رنگ کردن موها

از کجا شروع کنید؟
اگر برای اولین بار است که می خو اهید موهای تان را رنگ کنید، یعنی موهای طبیعی و رنگ نشده دارید، باید بیشتر دقت کنید و به گونه ای رنگ کنید که روی هر تار مو رنگ کافی وجود داشته باشد، پیشنهاد می کنیم در شروع کار قسمت های انتهایی و طولی را رنگ کنید، طوری که با ریشه مو 2/5 سانتی متر فاصله داشته باشد و 10 دقیقه صبر کنید یعنی در ابتدا به ریشه ها کاری نداشته باشید. 10 دقیقه بعد رنگ را به ریشه مو بزنید و 30 دقیقه برای موهای نازک و 40 دقیقه برای موهای ضخیم صبر کنید . اما به طور عام در مورد تمامی رنگ ها به خصوص رنگ های روشن و مد روز ، باید رنگ آ»یزی را از پشت سر شروع کرده و به طرف جلوی سر ادامه دهید. در مورد رنگ های تیره یا پوشش دهنده موهای خاکستری و سفید بهتر است از جایی که موی خاکستری یا روشن بیشتر است شروع کنید(معمولا از جلوی سر).

چطور آبکشی کنید؟
بعد از اتمام زمان رنگ، کمی آّ به موها اضافه کرده یک لایه کف درست کنید. بعد موها را کاملا آّکشی کرده و با شامپو بشویید. در انتها نیز توصیه می شود از نرم کننده مو استفاده کنید.
نکته: اگر موهای تان را فر کرده اید، حداقل یک هفته صبر کنید و بعد از رنگ های دائمی استفاده کنید.

رنگ را تثبیت کنید:
برای اینکه رنگ موها دوام پیدا کند، در شامپو کردن و شستن موها باید قواعد خاصی را رعایت کرد. اول از همه باید بدانید بعد از رنگ کردن حداقل تا 48 ساعت نباید موها را شامپو کرد و شست تا رنگ بتواند در هر ساقه مو نفوذ کند.

اکسیدان ها را بشناسید:
اکسیدان که به عنوان تسریع کننده فعالیت شیمیایی در رنگ مو به کار می رود، با توجه به نتایج مورد دلخواه شما و همچنین با تمایلات رنگ ها تعیین می شود.
اکسیدان VOL10: رنگ را فقط به طور جزئی باز می کند.
اکسیدان VOL20: قدرت باز کنندگی و روشن کنندگی بالا روی موهای سفید را دارد.
اکسیدان VOL30: قدرت روشن کنندگی بالا

آموزش رنگ کردن موها

زیاده روی نکنید:
از آنجائیکه اکسیدان هایی با درجه بالا میزان بیشتری از سولفور موهای شما را پاک می کند، معمولا توصیه می شود از اکسیدان های با درجه کمتر از 30 استفاده کنید . همچنین آمونیاک هم همین خطر را دارد.

موها ضخیم نمی شوند:
بسیاری از خانم هایی که موهایی نرم و نازکی دارند، فکر می کنند با رنگ کردن مشکل آنها حل می شود. باید بدانید رنگ کردن مو باعث کلفتی موها نمی شود. اگر موهای فوق العاده نرم و بدون حالت دارید، باید ابتدا دلیل این نرمی و نازکی بیش از حد را پیدا کنید و موهای خود را درمان کنید. بعضی افراد به دلیل زمینه ژنتیک موهای بسیار نازکی دارند. درمان در این صورت بسیار مشکل است. نازکی مو در بعضی افراد به خاطر بیماری هایی مثل کم خونی، بیماری های تیروئید، کمبود تغذیه…است. بنابراین بهترین راه حل برای نازکی بیش از حد موها ، درمان بیماری زمینه ای می باشد .

مش و هایلایت پایدارتر است:
معمولا کسانی که موهای شان را مش یا هایلایت می کنند، نسبت به کسانی که تمام موها یشان را رنگ می کنند مدت زمان بیشتری رنگ روی موی آنها باقی می ماند، به خصوص اگر این مش یا هایلایت روی موهای طبیعی خود شما باشد، چون وقتی ریشه موها در می آید کمتر خود را نشان می دهد. البته باید توجه کنید رنگ های لایت یا مشی که انتخاب می کنید هم وابسته به رنگ پوست می باشد، هم سن و سال و هم اینکه چقدر وقت دارید تا به موهای خود برسید. اگر پوست تیره دارید از رنگ های پایه قرمز یا رنگ های گرم مانند شرابی ، مسی ، آلبالویی و قرمز استفاده کنید و اگر پوست روشن دارید از رنگ های بلوند طلایی ، کاراملی ، بژ، صدفی ، مرواریدی، یخی، گلبهی، یاسی، سوسنی، بنفشو… استفاده کنید. اگر نخستین بار است که موهای تان را مش یا هایلایت می کنید، پیشنهاد می کنیم با فویل چند قسمت از موهای تان را تست کنید . این به شما این امکان را می دهد که هر دفعه به راحتی رنگ خود را عوض کرده تا بهترین رنگ مناسب خود را پیدا کنید.

آموزش رنگ کردن موها
رنگ مو مقصر سفیدی نیست:
در دنیا هنوز علت های اصلی سفید شدن مو مشخص نشده است. یکی از مهم ترین این علت ها ژنتیک است. موی بعضی از افراد به طور ژنتیک زودتر سفید می شود و موی بعضی دیرتر. بعضی از بیماری های خاص مثل بیماری های غدد داخلی، بیماری های سیستم عصبی، شوک های جسمانی و روانی و …نیز می توانند باعث سفیدی زودرس موها شوند که با بهبود بیماری ، مو به طور موقتی یا همیشگی و فقط در موهای تازه رشد کرده، رنگ طبیعی خود را به دست می آورد و موهایی که قبلا رشد کرده اند، سفید می مانند.

آموزش رنگ کردن موها
سفیدی ها را اینطور رنگ کنید:
وقتی موها سفید می شوند، کمترین رویش ریشه ها می تواند زیبایی موهای شما را خراب کند، به همین دلیل کسانی هستند که ترجیح می دهند که خیلی زود به زود ریشه ها را رنگ کنند. اول از همه فقط به ریشه ها رنگ بزنید، 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و بعد رنگ مو را تا انتهای نوک ساقه بکشید و چند دقیقه صبر کنید و سپس آب بکشید. اگر بیشتر موهای تان سفید است اول از جلوی سر شروع به رنگ کردن کنید بعد جاهای دیگر را. اگر شقیقه ها سفید بودند اول شقیقه ها و بعد از پشت سر شروع کنید. در کل هر جا که سفیدی بیشتر بود اول آنجا را رنگ کنید و بعد جاهای دیگر را. اگر هم سفیدی موهای تان کم است ابتدا از پشت سر و از ریشه شروع به رنگ کردن کنید، بعد بغل ها و سپس جلوی سر را، چرا که جلوی سر حرارت بیشتری دارد.

مجله سیب سبز

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها:
8 نکته برای مراقبت از موهای رنگ شده
اشتباهات در طرز رنگ کردن موها
نکات طلایی برای رنگ کردن موها
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]