آب نارگیل در طول بارداری

نوشیدن آب نارگیل در طول بارداری :7 مزیت و سه افسانه در مورد آن

نوشیدن آب نارگیل در طول بارداری : 7 مزیت و سه افسانه در مورد آن

آب نارگیل یک نوشیدنی انرزی زا و شیرین می باشد . اما آیا در بارداری می شود از آن مصرف کرد؟
بله در طول بارداری هم می توانید آب نارگیل مصرف کنید ، اما باید در حد تعادل باشد. آب نارگیل دارای ویتامین ها و املاح فراوانی می باشد. خوردن آب نارگیل در سه ماهه اول باعث از بین رفتن حالت تهوع صبحگاه می شود. می توانید آب نارگیل را در هر زمانی بنوشید ، اما بهترین موقع صبح می باشد.

مزیت های تغذیه ای موجود در یک فنجان آب نارگیل در طول بارداری به صورت زیر می باشد:
کالری : 46
سدیم:252 میلی گرم
پتاسیم:600میلی گرم
کربوهیدرات:8.9گرم
فیبر غذایی:2.6گرم
قند:6.26گرم
کلسیم:6%

7 مزیت آب نارگیل در طول بارداری :

1-ادرار آور طبیعی :
در طول بارداری ، سطوح اسید اوریک باید در سیستم بدن شما در حد نرمال باشد. آب نارگیل ادرار آور می باشد و به دلیل پتاسیم ، منیزیم و مواد معدنی ، باعث افزایش ادرار می شود. افزایش ادرار باعث تمیز شدن مثانه و بیرون رفتن سموم از بدن می شود. بنابراین ، عملکرد کلیه ها را هم بهبود می بخشد و از به وجود آمدن سنگ کلیه و عفونت کلیه پیشگیری می کند.

2-تامین الکترولیت لازم:
نیاز به الکترولیت در طول بارداری به خاطر شرایطی مانند حالت تهوع صبحگاهی ، اسهال و استفراغ افزایش می یابد. آب نارگیل همه پنج الکترولیت لازم را تامین می کند: مواد معدنی ، سدیم ، کلسیم ، پتاسیم و فسفر.

3-کاهش یبوست و سوزش سر دل:
تغییرات هورمونی در طول بارداری منجر به به وجود آمدن مسائلی از جمله سوزش سردل و یبوست می شود. فیبر موجود در آب نارگیل باعث بهبود سیستم گوارشی ، تنظیم سطوح PH و جلوگیری از یبوست می شود. آب نارگیل یک نوع خنثی ساز طبیعی می باشد که باعث پیشگیری از سوزش سر دل می شود.

4-درمان عفونت ها :
آب نارگیل غنی از ویتامین ها ، املاح معدنی و آنتی اکسیدان ها می باشد. آب نارگیل باعث کشته شدن باکتری های مضر می شود مانند آنفلونزا، HIV و باکتری ها ی مفید را حفظ می کند.

5-باعث سلامتی قلب می شود:
نوشیدن آب نارگیل باعث بهبود سطوح پتاسیم و منیزیم می شود که باعث تنظیم شدن فشار خون می شود. آب نارگیل ، کلسترول خوب را افزایش می دهد و با کلسترول بد مبارزه می کند.اگر فشار خون بالا دارید ، یک لیوان آب نارگیل برای هر روز بهترین راه حل می باشد.

6-کنترل وزن:
آب نارگیل دارای کالری پایینی می باشد . چون در طول بارداری ، وزن شما افزایش می یابد ، آب نارگیل باعث جلوگیری از تجمع چربی در بدن شما می شود.

7-نوشیدنی طبیعی :
آب نارگیل یک نوشیدنی طبیعی بسیار خوشمزه می باشد. هیچ نوع افزودنی یا ترکیبات غیر مجاز ندارد.هیچ گونه شرری ندارد و برای سلامتی جنین مفید می باشد.

سه افسانه در مورد نوشیدن آب نارگیل در طول بارداری :

1- آب نارگیل دارای خاصیت های سحرآمیز می باشد
آب نارگیل حاوی مواد مغذی بسیاری می باشد ، بنابراین گزینه خوبی برای مصرف در طول بارداری می باشد.
حقیقت: درست است که آب نارگیل دارای ویتامین ها و املاح معدنی بسیاری می باشد ، اما هیچ نوع ماده غذایی نیست که همه مواد مغذی را یکجا در خود داشته باشد. نوشیدن آب نارگیل خود به تنهایی نمی تواند همه مواد مغذی لازم برای بدن را فراهم کند. بنابراین می توانید آب نارگیل را در کنار دیگر میوه ها و سبزیجات میل کنید تا تمام مواد مغذی لازمبرای بدن شما فراهم شود.

2-آب نارگیل باعث تقویت موی کودک می شود:
اگر آب نارگیل بخورید ، موی کودک تان در هنگام تولد ضخیم خواهد شد.
حقیقت: هیچ نوع ارتباطی بین تقویت مو و نوشیدن آب نارگیل ثابت نشده است.

3-باعث نرم شدن و صاف شدن پوست کودک می شود:
نوشیدن آب نارگیل باعث نرم شدن و صاف شدن پوست کودک می شود.
حقیقت: نوشیدن آب نارگیل هیچ ربطی به پوست کودک ندارد و نوع پوست کودک بستگی به تغذیه ، وراثت و نوع پوست والدین دارد.

آب نارگیل هیچ گونه عارضه جانبی ندارد.اما شیر نارگیل برای زنان باردار به خصوص کسانی که مبتلا به پره اکلامپسی هستند، به هیچ وجه توصیه نمی شود.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
ویار به پنیر در طول بارداری
علف لیمو در دوران بارداری
خواص و مضرات اسفناج در طول دوران بارداری
خوردن ژله در بارداری
تغذیه دورا بارداری برای زیبایی جنین
]