آب انار در دوران بارداری

فواید خوردن آب انار در دوران بارداری

فواید خوردن آب انار در دوران بارداری

آیا به دنبال تغذیه ای مناسب در دوران بارداری می گردید؟ آیا مزه انار یا آب انار را دوست دارید و می خواهید هر چقدر که دلتان می خواهید بخورید، اما می ترسید که مصرف بیش از حد آن به جنین آسیب برساند؟
اگر می خواهید اطلاعاتی در این مورد به دست بیاورید ، از شما می خواهیم تا مطالب زیر را به دقت مطالعه کنید:

اکثر پزشکان توصیه می کنند که در دوران بارداری حتما انار یا آب انار مصرف شود. اما هنوز علم ثابت نکرده است که آیا می توان انار یا آب انار را در دوران بارداری مصرف کرد یا نه . بنابراین بهتر است در مصرف آن زیاده روی نکنید و در حد تعادل بخورید. انار یا آب انار پر از مواد مغذی می باشد و هم برای شما و هم برای جنین بسیار مفید می باشد. آب انار باعث آب رسانی به جنین می شود و اگر میل شدید به شیرینی جات دارید ، آب انار جایگزین خوبی خواهد بود.

برخی از مزیت های سالم آب انار در دوران بارداری عبارتند از :

1-منبع غنی فیبر می باشد:
نصف فنجان انار حاوی 5 میلی گرم فیبر می باشد. وقتی باردار هستید ، احتمالا به یبوست مبتلا شوید. گنجاندن غذاهای حاوی فیبر به رژیم غذایی باعث پیشگیری از یبوست می شود. طبق تحقیقات باید هر روز 25 الی 30گرم فیبر دریافت کنید.

2-غنی از آهن می باشد :
اگر بدن شما دچار کمبود آهن باشد، مبتلا به کمخونی خواهید شد و اگر کمخون باشید هم برای شما و هم برای جنین خطرناک می باشد.زنانی که در بارداری دچار کمبود آهن و در نتیجه کمخونی می شوند ، دچار زایمان زودرس می شوند.
برای حفظ سطوح آهن به بهترین شکل احتمالا پزشک قرص های مکمل را برای شما تجویز کرده است. با این وجود ، انار و آب انار یکی از بهترین منابع تامین آهن مورد نیاز بدن می باشد.اگر قرص آهن مصرف می کنید و همزمان انار مصرف می کنید ، بهتر است پزشک را در جریان بگذارید تا بیش از حد آهن دریافت نکنید.

3-غنی از ویتامین ث می باشد:
انار منبع غنی ویتامین ث محسوب می شود. اگر میوه ای بخورید که دارای ویتامین ث می باشد ، باعث جذب بهتر آهن خواهید شد.

مزیت های سالم آب انار در دوران بارداری :
برخی از مزیت های نوشیدن آب انار در دوران بارداری عبارتند از :

-وقتی باردار هستید ، در طی سه ماهه دوم و سوم روزانه به 2000 الی 2200 کالری نیاز دارید.8 اونس آب انار حاوی 136 کالری می باشد. می توانید آب انار بیشتری بخورید تا از مزیت های سالم آن برخوردار شوید. بهتر است نوشیدن آب انار یکی از ضروریات شما باشد.

-در طی بارداری ، ویتامین فولات نقش مهمی در رشد جنین بازی می کند. یک لیوان آب انار حاوی 60 میلی گرم فولات می باشد. وقتی باردار هستید ، باید روزانه 600 میلی گرم فولات مصرف کنید. اگر به اندازه کافی فولات مصرف کنید ، باعث پیشگیری از نواقصات هنگام تولد می شوید از جمله نقص لوله عصبی .

-ویتامین k : آب انار حاوی مقدار زیادی ویتامین K می باشد. یک لیوان آب انار حاوی 26میکروگرم ویتامین k می باشد. در حین بارداری ، روزانه 900 میکروگرم ویتامین k نیاز دارید.این ویتامین نقش مهمی در رشد استخوان های جنین بازی می کند.

-غنی از پتاسیم می باشد: نوشیدن 8 اونس آب انار ، 538 میلی گرم پتاسیم را به بدن شما می رساند. وقتی باردار هستید ، در روز به 4700 میلی گرم پتاسیم نیاز دارید. گرفتگی عضلات به ویژه در پاها به خاطر کمبود پتاسیم می باشد. غذاهای غنی از پتاسیم موجب بهبود گرفتگی عضلات می شوند.

-آنتی اکسیدان ها : آب انار غنی از آنتی اکسیدان ها می باشد که نقش مهمی در بارداری سالم بازی می کند. آنتی اکسیدان ها احتمال آسیب به جفت را کاهش می دهند. همچنین آسیب به مغز جنین را کاهش می دهند.

آب انار از عوارضات بارداری پیشگیری می کند:
بررسی های اخیر در دانشگاه واشنگتن نشان می دهد که آب انار از پره اکلامپسی ، تولد پیش از هنگام و محدودیت رشد جنین پیشگیری می کند.
وقتی یک افزایش در رادیکال های آزاد وجود دارد ، سلول ها تحت دستخوش فشار اکسایشی قرار می گیرند. آب انار حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشد که به حفظ بر علیه رادیکال های آزاد کمک می کند.
در این بررسی زنان باردار بین هفته های 35 الی 37 انتخاب شده بودند. تا زمان زایمان روزانه به آنها 8 اونس آب انار داده شد. نتایج نشان داد که آب انار ، فشار اکسایشی را در جفت کاهش داد و باعث محدود شدن مرگ سلول های جنین شد.

تهیه و ترجمه : اختصاصی مجله اینترنتی نمونه ها

مطالب پیشنهادی مجله اینترنتی نمونه ها
خوردن سرکه در دوران بارداری
پنیر پارمسان در بارداری
آیا خوردن سوسیس در بارداری ضرر دارد
تاثیر خوردن سیر در دوران بارداری
6 مزیت جالب خوردن ریحان در بارداری
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

]